نفت / شناسه خبر: 16517 / تاریخ انتشار : 1398/6/16 14:34
|

سه عاملی که قیمت نفت در سال ۲۰۲۰ را تعیین می‌کند

رئیس یک موسسه تحقیقات انرژی با پیش بینی بازار متعادل نفت در سال ۲۰۲۰ گفت سه عامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در این سال عبارتند از: نبود رکود جهانی، ادامه کاهش تولید اوپک و اجرایی شدن قوانین جدید ...

نفتی ها /رئیس یک موسسه تحقیقات انرژی با پیش بینی بازار متعادل نفت در سال ۲۰۲۰ گفت سه عامل تاثیرگذار بر قیمت نفت در این سال عبارتند از: نبود رکود جهانی، ادامه کاهش تولید اوپک و اجرایی شدن قوانین جدید سازمان بین المللی دریانوردی.به نقل از اویل پرایس،طبق گفته ریستاد انرژی سه عامل اساسی مسیر قیمت نفت را در سال آینده تعیین می‌کند .
رئیس تحقیقات بازار نفت ریستاد انرژی گفت که یک بازار متعادل نفت در ۲۰۲۰ بر سه پایه استوار است :
۱_ نبود رکود جهانی
۲_ ادامه کاهش تولید اوپک
۳_ اجرایی شدن قوانین جدید سازمان بین المللی دریانوردی در ۲۰۲۰
وی گفت:« ما اعتقاد داریم قوانین جدید سازمان بین المللی دریانوردی تقاضای بیشتری برای نفت خام ایجاد می‌کند و بنابراین با ادامه کاهش تولید اوپک تا ۲۰۲۰، بازارها متعادل می شوند. به علاوه، اقتصاد جهان نیاز دارد از رکود دوری کند و تقاضای نفت به ۱ تا ۱.۲ میلیون بشکه در روز برسد ».
« اگر به این اهداف نرسیم، شاید لازم باشد اوپک تولید خود را بیش از این کاهش دهد تا از بازار حمایت شود» .
ریستاد انرژی در جدیدترین گزارش خود در مورد تعادل بازار نفت گفت:« حتی با قیمت فعلی نفت، بازار می تواند تا ۲۰۲۰ به تعادل برسد ».
طبق آخرین بررسی‌های ریستاد انرژی، تولید نفت اوپک در سال آینده به ۳۰.۱ میلیون بشکه در روز می‌رسد. تولید اوپک طبق گزارش ماه گذشته، ۲۳.۵ میلیون بشکه در روز بود .
بازار متعادل سال آینده مستلزم آن است که اقتصاد جهان وارد رکود نشود و تقاضا تا ۱.۲ میلیون بشکه در روز بهبود یابد. بنابراین اوپک باید سطح فعلی تولیدش را حفظ کند و آن را تا ۲۰۲۰ ادامه دهد. وضع قوانین سخت تر بر سوخت کشتی ها طبق سازمان بین المللی دریانوردی باعث تاثیر مثبت بر رشد تقاضای نفت تا یک میلیون بشکه در روز در سال آینده می شود که بازار جهانی بنزین را هم متعادل می سازد .
ریستاد انرژی پیش بینی می کند تولید نفت خام و میعانات گازی خارج از اوپک و روسیه در ۲۰۲۰ به ۲ میلیون بشکه در روز برسد که ۰.۲ میلیون بشکه در روز نسبت به پیش بینی قبلی این شرکت کمتر است .
پیش‌بینی تولید عرضه نفت آمریکا برای دسامبر ۲۰۲۰ ، ۰.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافته و به ۱۴ میلیون بشکه رسیده است که نشان دهنده ۱.۱۵ میلیون بشکه در روز افزایش تولید به صورت سالانه است .

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16517

کلیدواژه

قیمت نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها