نفت / شناسه خبر: 16377 / تاریخ انتشار : 1398/5/30 15:21
|

امسال دولت به پروژه‌های عمرانی قیر رایگان نمی‌دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نوع ارائه قیر رایگان در بودجه سال ۹۸ عملا موجب شد که این مسئله به حاشیه رفته و از دستور کار دولت خارج شود.

نفتی ها /به نقل از خانه ملت، سید هادی بهادری با اشاره به بررسی موضوع ارائه قیر رایگان در صحن علنی مجلس گفت: موضوع ارائه قیر رایگان برای اجرای پروژه های عمرانی در بودجه سال ۹۸ با بودجه سال های دیگر مقداری متفاوت است، زیرا در لایحه بودجه امسال تأکید شد که وزارت نفت و دولت قیر را به صورت نقدی خریداری کرده و آن را تحویل وزارتخانه های مربوطه دهند، البته این مسئله در مجلس به دلیل مذاکرات پی در پی و فشار دولت انجام شد، زیرا آن ها اعلام می کردند که به دلیل کمبود بودجه، شاید نتوان قیر مورد نیاز را تأمین کرد، بنابراین رویکرد خرید نقدی را در پیش گرفتند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نوع ارائه قیر رایگان در بودجه سال ۹۸ عملا موجب شد که این مسئله به حاشیه رفته و از دستور کار دولت خارج شود، این در حالی است که اگر ما مانند سال های گذشته اقدام به ارائه حجمی قیر رایگان می کردیم، امروز بخشی از پروژه های عمرانی اجرایی شده بودند.

بهادری گفت: ما امروز در ماه پنجم و ششم سال ۹۸ قرار داریم، اما هنوز قیر رایگان به پروژه های عمرانی تحویل داده نشده است، از طرف دیگر در بودجه سال ۹۸ مقرر شد که دولت و وزارت نفت به میزان ۶ هزار میلیارد تومان قیر رایگان به وزارتخانه ها تحویل دهد، اما با توجه به افزایش چشمگیر قیمت قیر، میزان تعهد دولت برای تحویل حجم قیر به یک چهارم کاهش یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به اعتراض نمایندگان مجلس مقرر شده که سازمان برنامه و بودجه هر چه سریع تر اعتباری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان را برای خرید قیر و ارائه آن به پروژه های عمرانی اختصاص دهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: همچنین در نشست اخیر مجلس مقرر شد که طرحی توسط کمیسیون عمران و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس برای تخصیص اعتبار و تحویل میزان باقی مانده قیر تدوین شود، از این رو امیدوارم با تدوین و تصویب این طرح، دولت اعتباری جدیدی بالغ بر ۲ هزار میلیاردتومان را برای خرید قیر تخصیص دهد و در کل میزان اعتبار اختصاص یافته به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.

مهر

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16377

کلیدواژه

سید هادی بهادری

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها