نفت / شناسه خبر: 16325 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 16:59
|

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۵/۲۳|پرش نفت به کانال ۶۰دلاری

قیمت هر بشکه نفت برنت پس از افزایش ۴.۷درصدی در روز سه‌شنبه (بیشترین درصد رشد روزانه از ماه دسامبر) امروز ۳۵سنت معادل ۰.۶درصد کاهش داشت و به ۶۰دلار و ۹۵سنت رسید.

نفتی ها / به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته به‌شکل غیرمنتظره‌ای افزایش یافته است، قیمت نفت امروز با کاهش مواجه بود.

این در حالی است که دیروز و پس از اقدام دولت ترامپ مبنی بر تعویق اعمال تعرفه بر برخی از کالاهای آمریکایی قیمت کالاهای خام، شاخص‌های بورس و سایر کالاها با افزایش مواجه بود. قیمت نفت نیز دیروز تا ۵ درصد افزایش یافت.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت پس از افزایش ۴.۷درصدی در روز سه‌شنبه (بیشترین درصد رشد روزانه از ماه دسامبر) امروز ۳۵ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش داشت و به ۶۰ دلار و ۹۵ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم که روز گذشته ۴ درصد افزایش یافته بود، امروز ۴۶ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش داشت و به ۵۶ دلار و ۶۴ سنت رسید.

در هفته‌های اخیر بازارها تحت تأثیر مواضع ناگهانی ترامپ در زمینه جنگ تجاری بوده‌اند و همچنان به‌دلیل عدم قابلیت پیش‌بینی این مواضع با احتیاط حرکت می‌کنند.

گرگ مک‌کینا استراتژیست مؤسسه مک‌کینا ماکرو فایننشال در استرالیا گفت: «فهمیدن اینکه ترامپ چه اقدامی قرار است انجام دهد هر روز دارد سخت‌تر می‌شود، تنها می‌توان گفت که او گاهی به‌نفع مصالح خود و گاهی به‌ضرر منافع خودش عمل می‌کند».

وزارت بازرگانی چین روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد؛ مقامات تجاری آمریکا و چین تلفنی با یکدیگر گفت‌وگو و توافق کرده‌اند که طی دو هفته آینده مجدداً صحبت کنند.

آمارهای انستیتوی نفت آمریکا نشان می‌دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور در هفته گذشته به‌شکل غیرمنتظره‌ای افزایش یافته است.

به‌گفته تحلیلگران، علاوه بر نشانه‌هایی از کاهش تنش بین آمریکا و چین، تمایل عربستان به محدود کردن صادرات نفت از دیگر عوامل رشد قیمت نفت در چند روز گذشته بوده است.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16325

کلیدواژه

قیمت روز نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها