نفت / شناسه خبر: 16321 / تاریخ انتشار : 1398/5/23 16:48
|

مصر تولید نفت خود را تا ۶۹۰هزار بشکه در روز افزایش می‌دهد

وزیر نفت مصر گفت این کشور به‌دنبال تقویت تولید نفت خام و میعانات گازی خود تا ۶۹۰هزار بشکه در روز تا پایان سال جاری میلادی است.

نفتی ها /به نقل از اویل پرایس، طارق المولا، وزیر نفت مصر گفت این کشور به‌دنبال تقویت تولید نفت خام و میعانات گازی خود تا ۶۹۰ هزار بشکه در روز تا پایان سال جاری میلادی است. مصر در حال حاضر ۶۳۰ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند.

 مصر نه عضو اوپک است و نه بخشی از گروه تولید کنندگان غیراوپک در ائتلاف اوپک+. این ائتلاف تولید نفت را برای از بین بردن عرضه اضافی آن در بازار و بالابردن قیمت کاهش داده است. مصر محرکهای اقتصادی جدیدی معرفی کرده تا سرمایه گذاری بین‌المللی اکتشاف نفت را در کشور تشویق کند.

 وزیر نفت مصر گفت یک‌سری مناقصه برای اکتشاف نفت و گاز در دریای سرخ به‌راه انداخته که مهلت ثبت‌نام آن تا ۱۵ سپتامبر است.

این کشور همچنین یک گروه ویژه تشکیل داده تا پیشنهادها برای افزایش سریع تولید نفت را ثبت کنند.

 در سال‌های اخیر، پس از آن که شرکت ایتالیایی انی میدان بزرگ «زهر» را در ۲۰۱۵ کشف کرد، مصر در مرکز جست‌وجو برای گاز طبیعی در شرق مدیترانه قرار داشته است. این شرکت ادعا کرده میدان کشف‌شده بزرگترین اکتشاف گاز در مدیترانه است.

به‌دنبال آغاز به کار میدان بزرگ زهر در اوایل ۲۰۱۸، مصر تبدیل به یک بازیگر مهم در مدیترانه شد. زهر نقشی حیاتی در کمک به مصر برای بی‌نیازی از واردات گاز طبیعی مایع دارد.

مصر در سال جاری دوباره صادرکننده گاز خواهد شد و می‌خواهد یک قطب منطقه‌ای گاز با توجه به موقعیت جغرافیایی استراتژیک خود باشد. این کشور همچنین در حال جذب شرکت‌های بزرگ بین‌المللی به‌سمت بخش نفت و گاز خود است.

باب دودلی، مدیر اجرایی بریتیش پترولیوم اعلام کرد این شرکت بزرگ انگلیسی طی دو سال گذشته، در مصر بیش از هر کشور دیگری در جهان سرمایه گذاری کرده است.

موقعیت جغرافیایی مصر و فضای پیشرفته سرمایه گذاری در آن باعث رونسانس گاز در این کشور شده است.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16321

کلیدواژه

وزیر نفت مصر طارق الملا

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها