نفت / شناسه خبر: 16170 / تاریخ انتشار : 1398/5/5 07:59
|

چرا آقازاده در نشست مشورتی وزرای قدیمی نفت با زنگنه حضور نیافت؟

۸ تیرماه ۱۳۹۲، زنگنه در یک برنامه تلویزیونی شبکه پنج شرکت میکند و تاکید میکند" اتفاقات سال‌های اخیر سبب شده مدیری در اندازه و سابقه غلامرضا آقازاده خانه نشین و حتی دچار افسردگی شود."

نفتی ها /۸ تیرماه ۱۳۹۲، زنگنه در یک برنامه تلویزیونی شبکه پنج شرکت میکند و تاکید میکند" اتفاقات سال‌های اخیر سبب شده مدیری در اندازه و سابقه غلامرضا آقازاده خانه نشین و حتی دچار افسردگی شود."
حال پس از گذشت ۶ سال ازاین اظهارنظر نشستی مشورتی در وزارت نفت با وزرای قدیمی برگزار می‌شود و بازهم آقازاده شرکت نمی‌کند. گوئی افسردگی این مرد قدیمی نفت همچنان ادامه دارد و مدیریت دولت روحانی نیز این مشکل را درمان نکرده است!
یک شنبه هفته گذشته(۳۰ تیرماه ۹۸) زنگنه در ساختمان وزارت نفت میزبان تعدای از وزرای سابق نفت کشور بود. در این نشست مشورتی وزیری هامانه، نوذری، قاسمی و غرضی حاضر بوده اما میرکاظمی و آقازاده حضور نداشتند.
البته میرکاظمی از جمله وزرایی بود که نبودش دراین نشست به دلیل موج زیاد اختلافات میان زنگنه و وی کاملا قابل پیش بینی بود. چراکه این وزیر چند ماهه نفت با سابقه ای کم دراین حوزه اما همواره طی سال‌های گذشته انتقادهای جدی به سمت زنگنه و یارانش روانه کرده است. با اینحال نبود غلامرضا آقازاده اما بسیار قابل تامل بود. چه از نظر اظهارات قدیمی زنگنه در خصوص این مرد قدیمی نفت و چه از نظر سکوتی که آقازاده ظاهرا تصمیمی بر شکستن آن ندارد!
غلامرضا آقازاده وزیر نفت ۲ دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی بود. در سال پایانی دور دوم کابینه هاشمی رفسنجانی بود که تعدادی از وزراء و مسئولین آن کابینه پای بیانیه ای را امضاء کردند که معرف تشکیل گروهی تحت عنوان " جمعی از کارگزاران سازندگی کشور" بود. گروهی که در انتخابات ریاست جمهوری نیز بسیار فعال شده تا جاییکه بسیاری از کارشناسان معتقدند این گروه در موفقیت خاتمی در انتخابات بعدی ریاست جمهوری نقش فعالی ایفاء کردند.
گزارش‌های آن روزها حکایت از آن داشت که گردانندگان برنامه تشکیل و معرفی "جمعی از کارگزاران سازندگی کشور" اعلامیه حمایتی از انتخاب خاتمی به عنوان رئیس جمهور  را  که امضای تعدادی از وزراء در ذیل آن قرار داشت به نزد غلامرضا آقازاده می‌آورند تا آن را امضاء کند. ولی وی فردای آن روز اعلامیه را بدون آنکه امضایش را در آن داشته باشد بر می‌گرداند. انتخابات برگزار و خاتمی پس از موفقیت به ریاست جمهوری می‌رسد و اکثر کارگزاران امضاء کننده نامه پست‌های کلیدی کابینه را در اختیار می‌گیرند. آقازاده نیز از وزارت نفت کنار رفته برای مدتی به عنوان رییس سازمان انرژی اتمی منصوب شده و سپس برای همیشه خود را از پست‌های اجرایی کشور کنار می‌کشد.
شرایط سال‌های بعد و آنچه امروز شاهد آن هستیم بیانگر این نکته است که آقازاده وزیر سابق نفت از جمله معدود مدیران پس از انقلاب اسلامی است که میل سیری ناپذیر بودن در راس قدرت و در اختیار داشتن پست‌های اجرایی را برای همیشه از ذهن خود زدوده و دندان آن را برای همیشه کشیده است.
این تصمیم عاقلانه آقازاده که تا امروز ادامه دارد حکایت از چشم پوشی وی از امتیازات ویژه پست‌های مدیریتی و رانت‌های همراه آن داشته است. به اذعان کارشناسان به نظر می‌رسد آقازاده حالا به درجه ای از فراغت از حاشیه رسیده که حتی وقت یا شاید حوصله تبعات حضور در جلسه ای که می‌تواند همراه با حاشیه های خبری بوده و باز نام وی را رسانه ای کند را نیز نداشته و عطای آن را به لقایش بخشیده است.
اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16170

کلیدواژه

زنگنه

غلامرضا آقازاده

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها