نفت / شناسه خبر: 16129 / تاریخ انتشار : 1398/4/30 10:30
|

طرح کنترل الکترونیکی باک خودروها از مرز مهران اجرایی شد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام از اجرای طرح الکترونیکی کنترل باک خودروهای خروجی از مرز بین‌المللی مهران با هدف مهار مصرف سوخت و جلوگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی خبر داد.

نفتی ها /علی اصغر چاغروندی در این باره گفت: با هدف جلوگیری از خروج غیرقانونی فرآورده‌های نفتی و با توجه به اختلاف قیمت داخلی سوخت با کشور همجوار و بر اساس شیوه یکنواخت کنترل و فروش سوخت داخل باک، اجرای طرح الکترونیکی کنترل باک خودروها برای نخستین بار در مرز بین‌المللی مهران آغاز شد.

وی افزود: با ایجاد زیرساخت الکترونیکی کنترل موجودی باک خودروهای خروجی از مرز بین‌المللی مهران، گام مهمی در راستای تسهیل و توسعه صادرات استان برداشته خواهد شد، همچنین از دیگر مزایای اندازه‌گیری دیجیتالی موجودی باک خودروهای خروجی از مرز مهران می‌توان به کاهش مدت زمان ارائه خدمات مطلوب به رانندگان خودروهای خروجی، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی، ارتقای سلامت اداری و صیانت از حقوق شهروندی اشاره کرد.

چاغروندی از اجرای طرح اعطای معافیت از پرداخت مابه‌التفاوت نرخ فرآورده نفت‌گاز به کامیون‌های ایرانی خروجی از مرز بین‌المللی مهران نیز خبر داد و یادآور شد: این طرح با هماهنگی‌های انجام‌شده بین شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و پس از ثبت کد راهنامه بین‌المللی رانندگان در سامانه فروش مرزی در آینده نزدیک اجرا می‌شود.

سهمیه سوخت صادراتی مرزنشینان ایلامی به ۵ میلیون لیتر افزایش یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام از افزایش سهمیه سوخت صادراتی به مرزنشینان این استان خبر داد و گفت: ۲۰ درصد عواید حاصل از سود فروش سوخت متعلق به خانوارهای مرزنشین است. این میزان سهمیه فروش سوخت صادراتی در بازه زمانی دو ماهه است و خانوارهای مرزنشین روستایی ۲۰ درصد سود حاصل از فروش سوخت را دریافت می‌کنند. سوخت صادراتی مرزنشینان ایلامی به استان خراسان رضوی به عنوان استان معین برای فروش، منتقل و سود حاصل از آن به مرزنشینان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به ساماندهی معیشت ۶ هزار و ۶۰۰ خانوار مرزنشین استان ایلام تصریح کرد: در مرحله نخست مجوز صادرات فروش ۴ میلیون لیتر سوخت برای مرزنشینان این استان اخذ و صادر شد که سود حاصل از این میزان فروش نیز به خانوارهای مرزنشین پرداخت شد.

به گفته چاغروندی، خانوارهایی که تا شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز سکونت دارند، شامل این قانون هستند.

بر اساس این گزارش، شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد و مرز بین‌المللی مهران در ۱۱ کیلومتری این شهرستان از کانون‌های صادرات کالا به کشور عراق است.

ایرنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16129

کلیدواژه

علی اصغر چاغروندی

طرح کنترل الکترونیکی باک خودروها

مرز مهران

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ایلام

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها