نفت / شناسه خبر: 15877 / تاریخ انتشار : 1398/4/1 15:51
|

دیدار چند نماینده مجلس با بابک زنجانی

عضو هیات رئیسه مجلس با انتشار مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت: از یکی از وزیران شنیدم که به تازگی برخی نمایندگان مجلس چند نوبت با آقای بابک زنجانی در زندان دیدار داشته‌اند.

نفتی ها /علیرضا رحیمی، نماینده مجلس از دیدار برخی از نمایندگان با بابک زنجانی در زندان خبر داد.

او در توئیتر نوشت:

«از یکی از وزیران شنیدم که به تازگی برخی نمایندگان مجلس چند نوبت با آقای بابک زنجانی در زندان دیدار داشته اند. خوب است قوه قضائیه گزارشی از این دیدارهای پرابهام به هیات رئیسه مجلس ارائه دهد و نظارت بیشتری بر عدم تبعیض در اجرای ضوابط دیدار با زندانیان داشته باشد.»

علیرضا رحیمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس


رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی، در واکنش به توییت عضو هیات‌رئیسه مجلس:
زنجانی با نمایندگان مجلس دیداری نداشته است/ اطلاعات عضو هیات‌رئیسه مجلس دقیق نیست/ حضور یک نماینده مجلس در دی‌ماه طی یکی از جلسات تایید می‌شود/ دیداری با نمایندگان متعدد اتفاق نیفتاده است/ حضور یکی از نمایندگان مجلس با حضور و اطلاع نمایندگان دولت، وزارت نفت و معاون دادستان تهران بوده است

رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی، گفت: چند نماینده و چند بار نبوده است، یک بار با حضور و اطلاع نمایندگان دولت، وزارت اطلاعات، شرکت نفت و با حضور معاون دادستان تهران انجام شده و در راستای پیگیری مطالبات شرکت نفت، تسویه بدهی و برداشتن موانع و الزام طرفین به همکاری لازم بوده است.

اعتمادآنلاین| رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی، در واکنش به پیام توییتری که علیرضا رحیمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس، منتشر کرد، در فایل صوتی‌ای که در اختیار «اعتمادآنلاین» قرار داد، تاکید کرد: درباره مطلبی که آقای رحیمی عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کردند مبنی بر اینکه اخیراً چند تن از نمایندگان مجلس در چند نوبت با بابک زنجانی دیدار داشته‌اند و این مطلب را به نقل از یکی از وزرا عنوان کرده‌اند، عرض کنم که این مطلب دقیق نیست و شک و شبهه ایجاد  کرده است.

وکیل بابک زنجانی در ادامه گفت: قضیه از این قرار است که در روند بازپرداخت موکل، زمانی که مشکلات و تاخیر و تعللی به وجود می‌آمد، ما مطالب را به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی انتقال می‌دادیم تا با توجه به شأن و جایگاه نظارتی و قانونی خود اقدام لازم را انجام دهد.

کوهپایه‌زاده ضمن شرح یکی از جلسات و دیدارهایی که با موکلش برگزار شده و نماینده مجلسی در آن حضور پیدا کرده است، عنوان کرد: اصل مطلب هم این است که در دی‌ماه سال گذشته جلسه‌ای با حضور یکی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، نماینده وزارت اطلاعات، نمایندگان وزارت نفت، نماینده دادستان تهران در زندان اوین با حضور بنده و موکلم برگزار شد. موضوع دستور کار جلسه هم نحوه بازپرداخت بدهی موکلم بود. ایرادات و ابهاماتی وجود داشت؛ ما مدعی بودیم که طرف مقابل اسناد و مدارک لازم و همکاری لازم را انجام نمی‌دهد. از این حیث با توجه به شأن نظارتی مجلس نماینده کمیسیون حقوقی و قضایی هم در جلسه حضور داشت.

وکیل زنجانی تاکید کرد: صورت‌جلسه‌ای تهیه و امضا شد که در آن مقرر شد تا اسناد و مدارک لازم در اختیار ما گذاشته شود و همکاری لازم صورت گیرد. متعاقب آن چند ماه بعد در یکم خردادماه هم باز جلسه‌ای در زندان اوین با حضور نماینده وزارت اطلاعات، نفت، بانک مرکزی، موکل و بنده بدون حضور نماینده‌ای از مجلس که پیگیر دستور کار جلسه دی‌ماه بود، برگزار شد.

وکیل زنجانی در ادامه با بیان اینکه اطلاعاتی که نماینده مذکور فرموده‌اند که یکی از وزرا به ایشان انتقال داده‌‌اند، اطلاعات دقیقی نیست، گفت: چند نماینده و چند بار نبوده است، یک بار با حضور و اطلاع نمایندگان دولت، وزارت اطلاعات، شرکت نفت و با حضور معاون دادستان تهران انجام شده و در راستای پیگیری مطالبات شرکت نفت، تسویه بدهی و برداشتن موانع و الزام طرفین به همکاری لازم بوده است.

سرپوش

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/15877

کلیدواژه

عضو هیات رئیسه مجلس

بابک زنجانی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها