نفت / شناسه خبر: 15841 / تاریخ انتشار : 1398/3/27 11:46
|

سخنگوی دولت: زنگنه از وزیران کلیدی دولت است

سخنگوی دولت با تکذیب شایعه برکناری بیژن زنگنه از مقام وزارت نفت از سوی دولت، گفت: آقای زنگنه با توجه به تجاربشان از وزیران کلیدی دولت هستند و چنین بحثی در دولت مطرح نیست.

نفتی ها /علی ربیعی عصر  در نخستین کنفرانس خبری در پاسخ به پرسش خبرنگاری درباره شایعه برکناری زنگنه از مقام وزارت نفت، افزود: آقای زنگنه از وزیرانی هستند که افزون بر ایفای نقش در تولید و فروش نفت که در شرایط کنونی از مسائلی بسیار جدی و اساسی ماست، در دیگر مسائل دولت هم همیشه فعالانه حرف زدند، نظر داشتند و از وزیران کلیدی بوده‌اند.

وی ادامه داد: البته همه وزیران کلیدی هستند، اما آقای زنگنه با توجه به تجارب‌شان از وزیران کلیدی ماست و چنین بحثی در دولت مطرح نیست؛ البته تا وقتی که من یادم هست همیشه اسم زنگنه در مجلس شورای اسلامی مطرح بود. اسم من و زنگنه همیشه در استیضاح‌ها مطرح بوده و امیدوارم آقای زنگنه در دوران باقیمانده دولت هم نقش مهمی را ایفا کند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه امروز با توجه به کاهش صادرات و فشاری که تحریم‌های آمریکا برای جلوگیری از فروش نفت به ما وارد می‌کند، اظهار کرد: در این دوره تاریخی نقش زنگنه برای ما با ارزش خواهد بود. همه ما باید کمک کنیم.

ربیعی افزود: هرچند (استیضاح) حق مجلس شورای اسلامی است، اما نمایندگان محترم هم باید کمک کنند وجود افراد کارشناس و صاحب‌نظر که در مشکلات، نفت تولید می‌کنند، می‌توانند صنایع پایین دستی نفت را گسترش دهند، به بازارهای جهانی آشنا باشند و بتوانند در فروش به ما کمک کنند، بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: هیچ تصمیمی برای تغییر قیمت بنزین اتخاذ نشده است، اما کارت سوخت می‌تواند سبب تسهیل برای برنامه‌ریزی در مصرف شود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/15841

کلیدواژه

علی ربیعی

زنگنه

شایعه برکناری زنگنه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها