نفت / شناسه خبر: 5575 / تاریخ انتشار : 1398/2/24 16:21
|

نفتکش‌های حادثه دیده در بندر امارات چقدر خسارت دیدند؟

بلومبرگ مدعی شد: چهار نفت کشی که در خاورمیانه لنگر انداخته بودند توسط آنچه خرابکاری توصیف می‌شود آسیب دیده اند ولی تصاویر ماهواره‌ای خسارت جدی را به این کشتی ها نشان نداده است.

نفتی ها /به نقل از بلومبرگ، جزئیات در مورد ادعای خرابکاری در دو نفتکش عربستانی ، یک نفتکش نروژی و یک نفتکش اماراتی در روز یکشنبه همچنان نامشخص است. یک بیانیه از طرف خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان نشان می دهد دو نفتکش متعلق به عربستان که یکی حاوی نفت خام به مقصد آمریکا بوده خسارت قابل توجهی دیده‌اند ولی گزارش ماهواره ها  از شبکه اسکای‌نیوز عربستان حاکی از آن است که این نفتکش ها آسیب جدی ندیده اند.

 این نفت کش ها در تصاویر ماهواره‌ای کاملاً مشخص بودند . لکه‌های روبه گسترشی در اطراف  نفتکش اماراتی دیده می شد که احتمالاً از نشت نفت است. سه نفتکش دیگر هیچ آسیب جدی نشان ندادند.

 مالک نفتکش نروژی آندره ویکتوری، گزارش داد یک سوراخ بالای خط آب روی کشتی از یک شیء نامشخص دیده می‌شود.  تصاویر ماهواره ای هم همین آسیب را نشان دادند. این نفتکش در خطر غرق شدن قرار ندارد.

 مقامات آمریکا گفتند هر نفتکش دارای یک سوراخ ۱.۵ تا ۳ متری زیر خط آب آن است که به نظر می رسد نتیجه انفجار باشد.

الفالح گفت که حملات به نفتکش های  عربستان۶ صبح روز یک شنبه صورت گرفته و باعث تخریب یا نشت نفت نشده است ، بنابراین امنیت عرضه نفت به مشتریان در سراسر جهان حفظ می‌شود.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5575

کلیدواژه

نفتکش اماراتی

خالد الفالح

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها