نفت / شناسه خبر: 39569 / تاریخ انتشار : 1399/8/28 11:59
|

روسیه: محدودیت های جدید کرونا اکنون تأثیر کمتری در تقاضای نفت دارد

معاون نخست وزیر روسیه در جلسه کمیته نظارت بر اوپک پلاس گفت: اقدامات محدودکننده جدید اعمال شده توسط کشورهای مختلف در پاسخ به موج دوم شیوع ویروس کرونا در تقاضای نفت تأثیر کمتری نسبت به فصل بهار داشته...

نفتی ها /معاون نخست وزیر روسیه در جلسه کمیته نظارت بر اوپک پلاس گفت: اقدامات محدودکننده جدید اعمال شده توسط کشورهای مختلف در پاسخ به موج دوم شیوع ویروس کرونا در تقاضای نفت تأثیر کمتری نسبت به فصل بهار داشته است.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه روز سه شنبه در جلسه کمیته نظارت بر اوپک پلاس گفت: اقدامات محدودکننده جدید اعمال شده توسط کشورهای مختلف در پاسخ به موج دوم شیوع ویروس کرونا در تقاضای نفت تأثیر کمتری داشته است.

نواک در ادامه تأکید کرد که پیدا کردن راه مبارزه با این بیماری همه گیر یک عامل مثبت برای رشد بازار است.

وی گفت: این واقعیت که جهان نحوه مبارزه با این پاندمی را اکنون بهتر درک می کند، یک عامل مثبت است. اقدامات محدود کننده جدید تأثیر کمتری در تقاضا دارند. ما همچنین شاهد پیشرفت چشمگیری در تولید واکسن هستیم.

اوپک در گزارش ماه نوامبر خود چشم انداز کاهش تقاضای نفت برای سال ۲۰۲۰ را ۰.۳ میلیون بشکه در روز کاهش داد و به ۹.۸ میلیون بشکه در روز رساند.

بنابراین انتظار می رود تقاضا ۹۰ میلیون بشکه در روز باشد. این کاهش به دلیل ضعیف بودن تقاضای نفت در کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سه ماهه سوم و همچنین محدودیت های مربوط به ویروس کروناست که اخیراً در برخی از کشورها اعلام شده است و این امر بر حمل و نقل در سه ماهه چهارم تأثیر می گذارد.

چشم انداز تقاضای جهانی نفت برای سال ۲۰۲۱ نیز به میزان ۰.۳ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است چرا که پیش بینی می شود رشد تقاضا ۶.۲ میلیون بشکه در روز باشد درحالی که پیش از این انتظار می رفت این رقم ۶.۵ میلیون بشکه در روز باشد.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39569

کلیدواژه

نخست وزیر روسیه

تقاضای نفت

روسیه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها