نفت / شناسه خبر: 39358 / تاریخ انتشار : 1399/7/29 12:29
|

توسعه میدان گازی فرزاد ب ایران توسط شرکت های داخلی

پس از توقف چند ساله مذاکرات به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه صنعت انرژی ایران، حالا به نظر می‌رسد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی برای توسعه میدان گازی فرزاد ب استفاده کرده...

نفتی ها /پس از توقف چند ساله مذاکرات به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه صنعت انرژی ایران، حالا به نظر می‌رسد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی برای توسعه میدان گازی فرزاد ب استفاده کرده و آنها را جایگزین کنسرسیوم هندی کند.

خبرگزاری پرس تراست هند اعلام کرد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی برای توسعه یک میدان گازی بزرگ دریایی استفاده کند. این میدان گازی توسط یک شرکت هندی اکتشاف شده و قرار بود گروهی از شرکت‌های هندی مسئول توسعه آن باشند.

 جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید.

 یک کنسرسیوم هندی به رهبری شرکت نفت و گاز طبیعی ویدش در ۲۰۰۸ میدان گازی بزرگ فرزادB را کشف کرد. ایران و هند از آن زمان در مورد مفاد توسعه این میدان گازی در حال مذاکره بوده‌اند.

مذاکرات بین شرکت‌های توسعه این میدان گازی سال ها طول کشیده‌است. ایران بارها تصمیم گیری نهایی در مورد این پروژه را به تعویق انداخته و هند در پاسخ تهدید کرده واردات نفت از ایران را کاهش می‌دهد.

ایران در ۲۰۱۷ با امضای یک قرارداد اولیه با شرکت گازپروم روسیه جهت توسعه این میدان گازی، هند را عصبانی‌تر کرد. این خبر در شرایطی منتشر شد که بیژن زنگنه وزیر نفت ایران قبلاً اظهار داشته بود شرکت‌های انرژی روسیه احتمالاً جای شرکت‌های هندی را در میادین نفت و گاز خواهند گرفت.

پس از توقف چند ساله مذاکرات به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه صنعت انرژی ایران، حالا به نظر می‌رسد ایران تصمیم گرفته از شرکت‌های داخلی استفاده کرده و آنها را جایگزین کنسرسیوم هندی کند.

طبق گزارش خبرگزاری پرس تراست هند، شرکت ملی نفت ایران در فوریه ۲۰۲۰ به شرکت نفت و گاز ویدش هند اعلام کرده قصد دارد با شرکت های داخلی جهت توسعه میدان گازی فرزادB قرار داد ببندد. این شرکت هندی هنوز هم به دنبال عقد قرارداد با ایران در مورد این میدان گازی است، ولی ایران هنوز پاسخی به این درخواست هند نداده است.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39358

کلیدواژه

میدان گازی

تحریم‌های آمریکا

صنعت انرژی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها