نفت / شناسه خبر: 39194 / تاریخ انتشار : 1399/7/2 16:40
|

خودروهای دوگانه سوز عمومی بازرسی دوره‌ای رایگان می‌شوند

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: خودروهایی که در طرح دو گانه سوز کردن رایگان خودروهای عمومی فرآیند تبدیل را انجام می‌دهند، تا ۵ سال بازرسی‌های دوره‌ای رایگان دارند.

نفتی ها /به نقل از صدا و سیما، حمید قاسمی ده چشمه، با اشاره به مزایای طرح دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی برای مالکان این خودروها گفت: هزینه گازسوز کردن یک خودرو حدود ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان است که، مالکان خودروهای عمومی با مشارکت در این طرح به صورت رایگان می‌توانند خودروهای خود را دوگانه سوز کنند. علاوه بر این مزیت مالکان این خودروها می‌توانند تا ۵ سال به صورت رایگان از بازرسی‌های دوره‌ای استفاده کنند.

قائم مقام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با بیان این که ممکن است این دوره ۵ ساله برای یک دوره دیگر نیز تمدید شود گفت: در این ۱۰ سال تمامی بازرسی‌ها رایگان خواهد بود و اگر خودرویی به عملیات ثانویه نیازمند باشد، این کار با ۵۰ درصد تخفیف انجام می‌شود و اگر نیاز به تعویض مخزن داشته باشد، کمک هزینه خرید مخزن به مالکان پرداخت می‌شود.

وی همچنین از مشمول شدن مسافربرهای شخصی و اینترنتی در این طرح خبر داد و افزود: اگر چه اولویت در اجرای این طرح با تاکسی‌ها و وانت هاست، اما در نظر داریم در مرحله دوم مسافربرهای شخصی تحت نظارت تاکسیرانی و مورد تأیید وزارت کشور و همچنین تاکسی‌های اینترنتی نیز مشمول طرح دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی شوند.

به گفته این مقام مسؤول بسترهای لازم برای ثبت نام مالکان خودروهای مسافربر شخصی در سامانه طرح دو گانه سوز کردن خودروهای عمومی فراهم شده است، اما روند اجرایی آن تا دو هفته آینده عملیاتی می‌شود. دو گانه سوز کردن خودروهای مسافربر شخصی صددرصد رایگان نبوده و ممکن است بخشی از هزینه‌ها تا سقف ۳۰ درصد را مالکان پرداخت و مابقی هزینه‌ها را دولت متقبل شود.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/39194

کلیدواژه

خودروهای دوگانه سوز عمومی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها