نفت / شناسه خبر: 16058 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 13:52
|

ماجرای واگذاری مبهم خدمات یک صد میلیارد تومانی به یک پیمانکار جدید در پتروشیمی چیست؟/ پازارگاد این روزها چه می‌کند؟

این روزها از شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد که به شدت با گلایه های کارگری بسیاری مواجه شده خبرهایی می‌رسد مبنی بر اینکه این شرکت با ترک تشریفات قرارداد یک صد میلیارد تومانی تهیه غذای کارگران ...

نفتی ها /این روزها از شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد که به شدت با گلایه های کارگری بسیاری مواجه شده خبرهایی می‌رسد مبنی بر اینکه این شرکت با  قرارداد یک صد میلیارد تومانی تهیه غذای کارگران را بدون برگزاری مناقصه به شرکتی با عنوان "پیشگامان خوراک تابان" متعلق به گروه سرمایه گذاری کارکنان سایپا سپرده و این شرکت نیز از ابتدای تیرماه فعالیت خود را به عنوان پیمانکار تامین خوراک این مجموعه آغاز کرده است.
اما دراین بین مسوولان این شرکت این موضوع را که با  قراراست این امر ادامه یابد را به شدت تکذیب می‌کنند تا جایی‌که محسن افخمی دستیار ارشد مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در گفت وگو با "نفتی‌ها" این امر را خلاف واقع می‌داند و ارائه این خدمات از سوی این پیمانکار را تنها در خداحافظی قریب الوقوع پیمانکار سابق و کمبود زمان برای برگزاری مناقصه به دلیل تامین خوراک روزانه کارگران جستجو می‌کند. به گفته وی، مسوولان این شرکت چاره ای جزء حرکتی ضرب الاجل برای تامین خوراک کارگران نداشته اند اما به این پیمانکار نیز اعلام شده می‌بایست برای گرفتن کار حتما باید در مناقصه ای که به زودی برای این امر برگزار می‌گردد شرکت کند.
این اظهارات درحالی است که طی نامه این شرکت به یاسری مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد در تاریخ ۱۱ اردیبهشت سال جاری این پیمانکار برای ارائه خدمات خوراک به کارگران این مجموعه اعلام آمادگی کرده و طی پاراف های صورت گرفته بر زیر نامه به حراست دستور بازدید میدانی از این شرکت داده شده بود. با اینحال افخمی در پاسخ به این سوال "نفتی‌ها" که چگونه یکماه و نیم پیش از خروج پیمانکار قدیمی این شرکت برای حضور دراین مجموعه اعلام آمادگی نموده و مدیریت دستور بازدید میدانی داده است پاسخ  داد:" به هرحال شرکت پیشگامان خوراک تابان  نیز بخش بازاریابی دارد و با بررسی در منطقه پیشنهاد همکاری به ما نیز داده بودند!"
 درنهایت این مقام مسوول در شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد از برگزاری مناقصه این امر آنهم به زودی خبرداد تا شاید حق به حق دار برسد. اما دراین بین هنوزهم شایعات در خصوص این شرکت به قوت خود باقی است تا جاییکه برخی از کارگران این شرکت از دوره سیاه مدیریتی این مجموعه طی این روزها نسبت به تاریخ ۱۸ ساله فعالیت آن خبر می‌دهند. از پرداخت حقوق های نجومی به حدود ۱۵ نفراز بازنشستگان و تازه واردان به این شرکت گرفته تا دلایل اخراج ۱۰۶ کارگر! با اینحال این موارد از سوی مسوولان این شرکت به شدت تکذیب می‌گردد. هر چند که "نفتی‌ها" به زودی با انتشار مدارک و مستندات کامل پرده ازتمام این ابهامات برخواهد داشت.

اختصاصی
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16058

کلیدواژه

پازارگاد

پتروشیمی

شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد

محسن افخمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها