نفت / شناسه خبر: 40684 / تاریخ انتشار : 1400/3/5 13:28
|

آخرین وضعیت اعتراض نفتی‌ها به یک تصمیم مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس/ عقب‌نشینی با طعم امضای تعهدنامه؟

با اینحال یک شایعه به قوت خود باقی است که مسوولان هلدینگ خلیج فارس در حال تهیه متنی تعهد آور هستند تا نفتی‌ها آن را امضاء کنند با این استدلال که بعدا هیچ اعتراضی به حق و حقوقشان نداشته باشند!

نقتی ها /خبرها از هلدینگ خلیج فارس حکایت از عقب نشینی مدیرعامل این هلدینگ در راستای غیرنفتی کردن نیروهای رسمی نفت شاغل در این شرکت دارد. اما همین عقب نشینی نیز همراه با شایعاتی است که در صورت صحت آن می‌تواند مشکلات دیگری را برای ۵۲۰۰ نیروی نفتی شاغل دراین هلدینگ ایجاد نماید.
آنطور که شنیده می‌شود و البته هنوز به طور رسمی اطلاع رسانی نشده؛" کلیه قوانین و مقررات جاری در مورد کارکنان تابع صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت، کماکان به قدرت خود باقی است و صرفا در صورت تمایل، هر یک از کارکنان می‌توانند با درخواست شخصی از مزایای قانون کار بهره‌مند شوند".
با اینحال یک شایعه به قوت خود باقی است که مسوولان هلدینگ خلیج فارس در حال تهیه متنی تعهد آور هستند تا نفتی‌ها آن را امضاء کنند با این استدلال که  بعدا هیچ اعتراضی به حق و حقوقشان نداشته باشند!.
این درحالی است که بسیاری از کارشناسان صراحتا تاکید کرده اند نیروهای رسمی یکبار برای استخدام در وزارت نفت تعهد داده اند و دیگری نیازی به تعهد مجدد نیست و باید از امضای هر نوع تعهدنامه ای خودداری کرد.
براین اساس کارشناسان به کارکنان نفتی شاغل در این هلدینگ و بالاخص کارکنان در آستانه بازنشستگی این پیشنهاد را می‌دهند که  همکاران رسمی در صورت تمایل به ادامه روند نفتی بودن خود هیچگونه تعهدنامه ای را امضاء نکنند چراکه این افراد پیش از حضور در هلدینگ تعهد لازم را ارائه داده اند و دیگری نیازی به اینکار نیست و اگر تعهدی می‌بایست انجام پذیرد، تعهد هلدینگ خلیج فارس به شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بدو تأسیس آن است که به صراحت بر نفتی ماندن کلیه پرسنل تا پایان بازنشستگی تأکید نموده است.
این احتمالات درحالی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که دیروز و امروز تجمع نیروهای نفتی حاضر درزیرمجموعه‌های این هلدینگ در ماهشهر و عسلویه با هدف اعتراض به این اقدام مدیرعامل متروئی صورت گرفته است.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40684

کلیدواژه

هلدینگ خلیج فارس

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

نظرات شما

6 نظر
فدائی رهبر / 1400/3/10 - 16:15
محاکمه ربیعی و دوستانش
rateup 2
 ratedown 1
بی نام / 1400/3/15 - 07:27
به همین خیال باش
rateup 1
 ratedown 0
مشفق / 1400/3/7 - 04:58
📌در وزارت نفت و شرکتهای نفتی، پتروشیمی، گاز و پالایش و پخش چه خبر است؟ متاسفانه مدتی است شاهد اعتراضات و تجمعات بی‌سابقه صنفی در سطح وزارت نفت و هلدینگ خلیج فارس هستیم . سیاستهای وزیر نفت در حوزه منابع انسانی ، همیشه مورد نقد و انتقاد کارکنان این وزارتخانه و شرکتهای دولتی تحت پوشش آن و همچنین شرکتهای خصوصی شده وزارت نفت که تحت تاثیر تصمیمات اداری و استخدامی نفت هستند بوده است . در طول دوره مدیریت جناب آقای ربیعی از ابتدای انتصاب به مدیریت عاملی این هلدینگ، سیاستهای وی دائما در تعارض با مصالح منابع انسانی بوده است که البته این امر بنوعی همراستایی با سیاستهای آقای زنگنه وزیر نفت در حوزه مدیریت منابع انسانی میباشد. امروز در کمال شگفتی می بینیم که سیاستهای این دو چگونه فضای ملتهبی در سطح وز
rateup 5
 ratedown 1
ناشناس / 1400/3/15 - 07:26
آقای مهندس ربیعی چون عادل هستند و عدالت را برقرار می کنند به مذاق رسمی ها خوش نمیاد. آنها همه مزایا و امکانات را حق مسلم خودشان می دانند بسه دیگه تبعیض تر خدا یه مقدار هم برای قراردادی ها و پیمانکارها دل بسوزنید چرا هیچ وقت برای پیمانکار و قراردادی مطلب نمی گذارید.
rateup 1
 ratedown 0
مرسلی / 1400/3/6 - 23:56
درود بر نفتی ها دست این ربیعی و ختلان و بحرینی رو باز بزارید همه کارکنان رسمی را نابود و فامیل ها را استخدام‌می نمایند
rateup 4
 ratedown 1
ناشناس / 1400/3/5 - 20:11
همش دردغ آخه چقدر دروغ می نویسید خسته نشدید ای کاش برای کارکنان قراردادی و پیمانکار هم اینقدر سنگ به سینه می زدید
rateup 2
 ratedown 5

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها