نفت / شناسه خبر: 5677 / تاریخ انتشار : 1398/3/5 11:50
|

واکنش وکیل بابک زنجانی به اظهارات منفرد

وکیل بابک زنجانی ادامه داد: ایشان با مظلوم‌نمایی، تقصیرات را به گردن موکل من که شش سال است در زندان به سر می‌برد، می‌اندازد.

نفتی ها /پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیباحالت‌منفرد در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

 در آغاز پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علیرضا زیبا‌حالت‌منفرد، قاضی ابوالقاسم صلواتی از وکیل بابک زنجانی خواست که برای ارائه توضیحاتی در جایگاه قرار بگیرد.

رسول کوه‌پایه‌زاده در ابتدای صحبت‌های خود با تشکر از دادگاه که این فرصت را در اختیارش قرار داده است، گفت: عرایض بنده با در نظر گرفتن مطالبی است که نزدیک به چهار ماه درباره پرونده بابک زنجانی مطالعه شده است.

وکیل بابک زنجانی خاطرنشان کرد: در طول ۲۶ جلسه دادگاه که به ریاست شما رسیدگی می‌شد به کرات نام آقای زیباحالت‌منفرد دیده می‌شد و جای خالی ایشان برای مشخص شدن حلقه‌های گم‌شده پرونده به وضوح نمایان بود.

این وکیل دادگستری یادآور شد: زمانی که مشارالیه دستگیر شد دادستان سابق تهران از ایشان تحت عنوان خاصی یاد کردند و جعبه سیاه پرونده نفتی را اولین بار ایشان مطرح کردند.

این حقوقدان تاکید کرد: فردی که ذی‌سمت بوده دو سال تحقیقات را انجام داده و روی پرونده اشراف داشته و با علم به پرونده از آقای زیبا حالت منفرد تحت عنوان جعبه سیاه پرونده نفتی یاد کرده است.

کوه‌پایه‌زاده بیان داشت: جلسات رسیدگی که برگزار خواهد شد با عنایت کافی نهایتا می‌تواند منجر به کشف جعبه سیاه پرونده شود.

وی با اشاره به مطالب بیان شده در جلسات قبلی این دادگاه عنوان کرد: مطالبی از سوی آقای زیبا حالت منفرد در جلسات قبلی مطرح شد که بنده از طریق رسانه‌ها از آن مطلع شدم. نحوه دفاع ایشان به نوعی بود که انگار ایشان قربانی پرونده بابک زنجانی شده و هیچ خطایی متوجه خودشان نبوده است.

وکیل بابک زنجانی ادامه داد: ایشان با مظلوم‌نمایی، تقصیرات را به گردن موکل من که شش سال است در زندان به سر می‌برد، می‌اندازد.

این حقوقدان خاطرنشان کرد: بابک زنجانی مدیریت را از طریق تلفن و ایمیل انجام می‌داده است و آن شخصی که این کار را به طور فیزیکی انجام می‌داد آقای زیبا حالت منفرد بوده اما ایشان می‌گویند نقشی در تبادلات نفتی نداشته است.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5677

کلیدواژه

وکیل بابک زنجانی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها