نفت / شناسه خبر: 5640 / تاریخ انتشار : 1398/3/1 07:54
|

سکوت کار دست زنگنه داد /نارضایتی۹۰ درصد مخاطبین نفتی‌ها ازشرایط زنگنه و تیمش در روزهای تحریم

طبق آخرین نظرسنجی نفتی‌ها ۹۰ درصد مخاطبین شرایط زنگنه و تیمش را برای مقابله با تحریم‌ها را نامناسب دانستند.

نفتی ها /طبق آخرین نظرسنجی نفتی‌ها ۹۰ درصد مخاطبین شرایط  زنگنه و تیمش را برای مقابله با تحریم‌ها را نامناسب دانستند.

پایگاه تحلیلی خبری نفتی‌ها در آخرین نظرسنجی خود از مخاطبینش خواسته بود تا شرایط زنگنه و تیم منصوب وی در وزرات نفت، برای مقابله با تحریم‌های آمریکا را ارزیابی کنند.
طبق آمار به دست آمده ۹۰درصد از مخاطبین به نامناسب بودن شرایط زنگنه برای مقابله با تحریم‌ها رای دادند.

 


در واقع روزهایی که آمریکا تحریم‌های سفت وسخت نفتی ایران را اعمال کرد،  پیش‌بینی‌های زیادی درباره آینده نفت ایران ازسوی کارشناسان داخلی و خارجی صورت گرفت.برخی از کاهش ۸۰۰ هزار بشکه‌ای نفت ایران خبر دادند و برخی دیگر اعلام کردند ایران از راه‌های دور زدن تحریم آگاه است و به صادرات نفت خود به همان میزان موفق خواهد شد.
اما سکوت وزارت نفت از همان روزهای اول آغاز شد و وزیر نفت  بارها اعلام کرد هیچ آمار و اطلاعاتی درباره میزان تولید و صادرات نفت ایران نمی‌دهد که در اختیار آمریکا قرار نگیرد.
اما این سکوت کم کم کار دست زنگنه داد و باعث شدر روزهای سخت تحریم که وزارت نفت بیش از  هر روزی نیازمند حمایت بود مورد هدف انتقادات شدید شود.
همین سکوت ادامه‌دار زنگنه و تیمش باعث انتقاد برخی افراد در داخل ایران شد ؛ آنها معتقدند زنگنه نه تنها راهکاری برای مقابله با تحریم‌ها ندارد بلکه در عرضه نفت خام در بورس، کارشکنی کرده و با ایجاد یک سازوکار موازی با بورس انرژی و با راه‌اندازی اتاق تاریک درصدد است مانع ورود شرکت‌های خصوصی به سازوکار بورس شده و بدین ترتیب اجرای این راهکار ضد تحریمی را بی‌فایده نشان دهد و در مقابل شفاف‌سازی قرار بگیرد.
از سویی دیگر اما زنگنه  از تلاش شبانه‌روزی در وزارت نفت برای مقابله با تحریم‌های آمریکا خبر داد و درباره عدم شفاف‌سازی اقداماتی که در این وزارت‌خانه انجام می‌شود، گفت: مشکلی که در این شرایط جنگی وجود دارد، این است که نمی‌توان همه اطلاعات را به مردم گفت؛  و معتقد است که نباید اطلاعات و راه‌های دور زدن تحریم را لو داد.
ابن راهکار اگرچه از نگاه زنگنه درست‌ترین کار ممکن است، اما با ایجاد فضایی مه آلود در بازار نفت ایران باعث دلسردی و نگرانی بسیاری از  دست اندرکاران این امر و حتی مردم شده است در صورتی که در یک نظر سنجی ۹۰ درصد مخاطبین شرایط را نامناسب ارزیابی می‌کنند.
شما مخاطبین عزیز همچنان میتوانید برای شرکت در این نظرسنجی می‌توانید اینجا کلیک کنید.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5640

کلیدواژه

زنگنه

تحریم

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها