نفت / شناسه خبر: 5592 / تاریخ انتشار : 1398/2/28 15:35
|

بنزین کارتی و سی.ان.جی راهکاری برای کنترل مصرف

یک نماینده مجلس، استفاده از کارت را راهکاری موثر برای جلوگیری از قاچاق عنوان کرد و گفت: ایجاد مشوق برای استفاده از سی.ان.جی می‌تواند میزان مصرف بنزین را کاهش دهد.

نفتی ها /عزت الله یوسفیان ملا   با اشاره به آخرین تصمیم‌ها برای بنزین اظهار داشت: طبق آخرین تصمیمی که گرفته شد توزیع بنزین با همین نرخ کنونی ادامه پیدا می‌کند. سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین منتفی شده ولی مجلس تصویب کرد که کارت سوخت اجباری شود.

وی افزود: قرار شد برای جلوگیری از قاچاق و مشخص شدن میزان مصرف هر خودرو، سوختگیری با کارت باشد تا چنانچه از یک کارت بیش از میزان معمول سوخت برداشت شود، قابل پیگرد و بررسی باشد.

این نماینده مجلس گفت: افزایش قیمت سوخت چندان برای کاهش مصرف موثر نیست، ما از بنزین ۸۰ تومانی به نرخ ۱۰۰۰ تومان رسیده‌ایم. این رویه چندان کنترل کننده و بازدارنده از مصرف نبوده است زیرا بعید است مردم با گران شدن قیمت، تعداد سفرهای خود را کم کنند.

وی یادآور شد: طرحی که قرار است در رابطه با سی.ان.جی اجرا شود و بر اساس آن بنا شده وام ۲.۵ میلیون تومانی بابت سی.ان.جی سوز کردن تخصیص یابد، می‌تواند راهکاری موثر برای روی‌آوری به سی.ان.جی و کاهش مصرف بنزین باشد.

ایلنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5592

کلیدواژه

عزت الله یوسفیان ملا

بنزین کارتی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها