نفت / شناسه خبر: 5516 / تاریخ انتشار : 1398/2/17 15:38
|

توسعه گاز در عراق از پروژه های نفتی پیشی می‌گیرد

یک موسسه تحقیقاتی پیش بینی کرد توسعه گاز در عراق در ۲۰۱۹ از پروژه های نفتی پیشی بگیرد.

نفتی ها /به نقل از هلنیک شیپینگ نیوز ، در چهارمین تولید کننده نفت خام جهان، گاز طبیعی جایگاهی حساس پیدا می کند. ریستاد انرژی پیش بینی می کند توسعه گاز در عراق در ۲۰۱۹ از پروژه های نفتی پیشی بگیرد.
یکی از تحلیلگران ریسک انرژی گفت:« طی ۴ سال آینده گاز در این منطقه حرف اصلی را می‌زند».
عملیات های جدید توسعه ای برای سه برابر کردن تولید گاز عراق از فقط یک میلیارد فوت مکعب در ۲۰۱۷ تا حدود ۳ میلیارد فوت مکعب تا ۲۰۲۲ در حال انجام است.
عراق با این کار می تواند پاسخگوی تقاضای روز افزون گاز در کشورش باشد و احتمالاً برای اولین بار به یک صادر کننده گاز به بازارهای جهانی تبدیل شود.
این تغییر با سرمایه گذاری مناسب در منطقه کردستان عراق میسر می شود. درآمدهای مداوم صادرات و بهبود امنیت منطقه علاقه شرکت‌های بین‌المللی را به سرمایه گذاری در منطقه افزایش می‌دهد. تصمیم‌گیری‌های آینده در مورد سرمایه گذاری روی پروژه های جدید زیر نظر توسعه گاز در کردستان عراق است. در حالی که پروژه‌های نفتی تحت کنترل دولت فدرال عراق اداره می‌شوند.
 زیرساخت های نامناسب و انگیزه ضعیف باعث میشد بیشتر گاز تولیدی از عراق به سادگی سوزانده شود و بخش کمی از آن مورد استفاده نیروگاه‌های برق باشد. پروژه‌های توسعه‌ای پیشین هم درمیادین نفتی و زیر نظر دولت فدرال عراق صورت می‌گرفت و نیاز داخلی به گاز از طریق واردات از ایران تامین می‌شد. تمایلی هم به اکتشاف در منطقه کردستان به خاطر بی ثباتی سیاسی  در این منطقه وجود نداشت.
 ولی شرایط در سالهای اخیر بسیار تغییر کرده است چون واردات گاز بسیار گران شده و وضعیت سیاسی کردستان هم آرام شده است.

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5516

کلیدواژه

توسعه گاز

توسعه گاز عراق

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها