نفت / شناسه خبر: 5351 / تاریخ انتشار : 1398/1/24 11:07
|

آژانس بین المللی انرژی از احتمال کاهش تقاضای جهانی نفت خبر داد

آژانس بین المللی انرژی در جدیدترین گزارش ماهانه خود از احتمال کاهش میزان تقاضای نفت در بازارهای جهانی نفت خبر داد.

نفتی ها / این سازمان در گزارش ماه آوریل (فرودین- اردیبهشت) پیش بینی کرد میزان تقاضای جهانی در پی افت شدید میزان تولید نفت عربستان و ونزوئلا کاهش می یابد.
بنابر پیش بینی این سازمان، نرخ رشد مصرف جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ تغییر نخواهد کرد و به میزان یک میلیون و ۴۰۰ هزار بشکه در روز ثابت خواهد ماند.
این گزارش حاکی است میزان تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی ۹۹ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز بود.
این سازمان همچنین در خصوص تبعات افزایش بهای جهانی نفت هشدار دارد. در حال حاضر بهای نفت خام برنت از مرز ۷۱ دلار برای هر بشکه عبور کرد. این درحالیست که این رقم در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰ دلار بود.
بر اساس اعلام آژانس بین المللی انرژی در پی کاهش عرضه نفت اوپک و اعمال تحریم بر ونزوئلا، میزان عرضه جهانی نفت در ماه مارس (اسفند ۹۷- فروردین ۹۸)، ۴۳۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.
آمارها نشان می دهد از آغاز سال جدید میلادی (۱۱ دی ۹۷) بهای نفت برنت و وست تگزاس اینترمدییت تاکنون به ترتیب ۴۰ و ۳۰ درصد افزایش داشته اند.
همچنین تشدید نا آرامی ها در لیبی که یکی از صادرکنندگان نفت به اروپا به شمار می آید، در افزایش بهای جهانی نفت تاثیر گذار بوده است.
کشورهای عضو اوپک همراه با برخی تولیدکنندگان غیراوپک در نشست آذر ماه سال گذشته توافق کردند که عرضه نفت را به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه کاهش دهند، اما ایران از این کاهش، مستثنی شد.

ایرنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5351

کلیدواژه

بازار جهانی نفت

آژانس بین المللی انرژی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها