نفت / شناسه خبر: 5341 / تاریخ انتشار : 1398/1/21 18:37
|

تحریم ایران قیمت نفت را افزایش می‌دهد

بازار نفت امسال به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تولیدکنندگان اصلی مانند ایران و ونزوئلا مناسب نیست. همچنین تولیدکنندگان نفت اوپک هم عرضه نفت خود را به دلیل اینکه قیمت را بالا ببرند کاهش دادند.

نفتی ها /گلدمن ساچرز با بالا بردن حدود ۴ دلاری پیش‌بینی قیمت نفت در سال۲۰۱۹، گفت: تحریم‌های آمریکا علیه ایران قیمت نفت را در بازار افزایش خواهد داد.
گلدمن‌سچز پیش‌بینی خود از قیمت نفت خام امسال را افزایش داد و دلیلش را پیش‌بینی برنامه کاهش تولید نفت اوپک و تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا اعلام کرد که روی صادرات نفت این کشورها تأثیر گذاشته است.
بانک سرمایه هم در ۸ آوریل اعلام کرد که انتظار بر این است شاخص قیمت نفت خام برنت در سال ۲۰۱۹ بشکه‌ای ۶۶ دلار باشد که پیش از این پیش‌‌بینی ۶۲.۵ دلار را اعلام کرده بود.
همچنین پیش‌بینی شده است که قیمت نفت خام آمریکا در محدوده ۵۹.۵ دلار باشد که پیش از این ۵۵.۵ دلار پیش‌بینی شده بود.
روز سه‌شنبه قیمت نفت خام رکورد بیشترین میزان ۵ ماه گذشته را شکست، نفت خام برنت ۷۱.۳۴ دلار و نفت آمریکا ۶۴.۷۷ دلار در هر بشکه معامله شد.
بر اساس این گزارش، بازار نفت امسال به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه تولیدکنندگان اصلی مانند ایران و ونزوئلا مناسب نیست. همچنین تولیدکنندگان نفت اوپک هم عرضه نفت خود را به دلیل اینکه قیمت را بالا ببرند کاهش دادند.
گلدمن سچز همچنین اضافه کرده است که ریسک‌های بزرگ منطقه‌ای ممکن است قیمت نفت را هم بیش از این بالا ببرد و اما در شرایط معمولی انتظار بر این است که احتمالاً قیمت نفت از تابستان آینده به بعد با توجه به احتمال افزایش تولید نفت اوپک و نفت شیل آمریکا تا حدودی کاهشی باشد.

منبع:فارس

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5341

کلیدواژه

تحریم نفت ایران

گلدمن سچز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها