نفت / شناسه خبر: 5337 / تاریخ انتشار : 1398/1/21 07:39
|

عملکرد کدام یک ازچهار شرکت زیر مجموعه وزارت نفت را مثبت ارزیابی می‌کنید؟

به عقیده بسیاری سال ۹۷ سال خانه تکانی بزرگ وزارت نفت بود، بعد از الزام به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و ابلاغیه مرداد ماه خود زنگنه ، چیدمان مدیریتی ۴ شرکت اصلی تابع وزارت نفت...

نفتی ها /به عقیده بسیاری سال ۹۷ سال خانه تکانی بزرگ وزارت نفت بود، بعد از  الزام به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و ابلاغیه مرداد ماه خود زنگنه ، چیدمان مدیریتی ۴ شرکت اصلی تابع وزارت نفت به کل تغییر کرد، حال باید دید سایرین چه نظری راجع به عملکرد این ۴ شرکت دارند.

الزام به قانون منع بکارگیری بازنشستگان در سال گذشته،  برای زنگنه فرصت مغتنمی بود تا یک بار دیگر در دولت دوازدهم چیدمان مدیریتی این وزارتخانه را کاملا تغییر دهد.
آخرین جابجائی مدیران عامل چهار شرکت اصلی وزارت نفت با انتصاب مدیرعامل پتروشیمی به پایان رسید تا نیمه اول بازی جابجائی‌ها و چیدمان مدیران ارشد نفت با خیر و خوشی به پایان برسد. هرچند کرباسیان تازه منصوب شده در شرکت ملی نفت منتظر پایان نیمه اول بازی نمانده و در وقت اضافه سه حکم انتصاب جدید را برای مدیران عامل شرکت های ملی مناطق نفت خیز جنوب، نفت و گاز اروندان و ملی حفاری ایران ابلاغ کرد.
اما به اذعان کارشناسان این جابجایی‌ها نیز هرگز گره ای از گره های کور شده کارهای این وزارتخانه باز نخواهد کرد زیرا زنگنه دیگر زنگنه روزهای قبل نیست. او در اثر خصوصیات جدید بیشتر از مدیریت به فکر هدایت صحنه‌هایی است که در شرکت‌های تابعه نفت به راه انداخته است.
از سویی دیگر نیز زنگنه ، مردادماه سال گذشته  به منظور بهره‌گیری بهتر از ظرفیت‌های مدیریتی در سطوح مختلف، بخشنامه محدودیت چهارساله برای عهده‌داری یک سمت را ابلاغ کرد؛ که اگر ابلاغیه مردادماه وزیر نفت اجرا می‌شد، بسیاری از مدیرانی که سابقه‌ای بیش از ۴ سال و حتی بیش از ۱۰ سال در سمت خود دارند، باید جابه‌جا می‌شدند که در این صورت بدون شک، شاهد چابکی بیشتر و ارتقای سیستم اداری صنعت نفت کشور بودیم
اما هنوزمشخص نیست چرا بدنه صنعت به این ابلاغیه کارآمد وزیر نفت توجهی نشان نداده و چرا ابلاغیه مردادماه زنگنه، اکنون با گذشت چندین ماه از صدورش هنوز به مرحله اجرا درنیامده است؟
در همین راستا پایگاه تحلیلی خبری نفتی‌ها از شما مخاطبین عزیزخود خواسته تا با شرکت در نظر سنجی این هفته سایت نظر خود را درباره عملکرد چهار شرکت اصلی تابع وزارت نفت اعلام کنید و بگویید که کدام یک ازاین چهار شرکت عملکرد بهتری را در سال ۱۳۹۷ داشته است ؟
برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.
 

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5337

کلیدواژه

زنگنه

شرکت ملی صنایع پتروشیمی

شرکت ملی گاز ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها