نفت / شناسه خبر: 5335 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 14:46
|

توزیع بیش از ۶.۵ میلیون لیتر انواع سوخت رایگان در مناطق سیل‌زده کشور

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر انواع سوخت و بیش از ۱۰ هزار تن گاز مایع رایگان در مناطق سیل‌زده...

نفتی ها /مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از توزیع بیش از ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر انواع سوخت و بیش از ۱۰ هزار تن گاز مایع رایگان در مناطق سیل‌زده کشور از جمله استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان خبر داد.

سیدمحمدرضا موسوی‌خواه در این باره گفت: از ابتدای وقوع حادثه سیلاب در کشور تاکنون بیش از ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار لیتر نفت سفید، نزدیک به یک میلیون و ۵۰ هزار لیتر نفت‌گاز، بیش از ۵۷۰ هزار لیتر سوخت هوایی، ۱۳۰ هزار لیتر بنزین و ۱۰ هزار و ۱۰۱ تن گاز مایع به‌صورت رایگان در میان مردم و نیروهای امدادی در مناطق سیل‌زده کشور از جمله استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان توزیع شده است.

وی افزود: توزیع بیش از ۵۷۰ هزار لیتر سوخت هوایی رایگان به بالگردهای امدادی، رکوردی بی‌سابقه در توزیع سوخت هوایی کشور به شمار می‌آید که این رقم شامل حدود ۳۴۰ هزار لیتر سوخت هوایی ATK و حدود ۲۴۰ هزار لیتر سوخت هوایی GP۴ بوده است.

موسوی‌خواه با اشاره به ادامه توزیع سوخت رایگان در مناطق سیل‌زده تا زمان عادی شدن شرایط تاکید کرد: توزیع گاز مایع رایگان به‌ویژه در مناطق سیل‌زده استان لرستان تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین استقرار جایگاه‌های سیار سوخت در مناطق سیل‌زده کشور از جمله شهرستان آق‌قلا در استان گلستان و شهرستان پلدختر لرستان را از جمله تمهیدات این شرکت برای سوخت‌رسانی مناسب و مستقیم به سیل‌زدگان عنوان کرد و افزود: دو جایگاه سیار سوخت‌رسانی و پنج دستگاه نفتکش سیار سوخت‌رسانی نیز به استان لرستان اعزام شده است.

موسوی‌خواه همچنین از توزیع  سوخت در روستاهای سیل‌زده استان لرستان به وسیله تراکتور خبر داد و افزود: کپسول‌های گاز مایع و ظروف ۲۰ لیتری نفت سفید و نفت‌گاز از این طریق در بین مردم و نیروهای امدادی توزیع می‌شود.

وی تاکید کرد:با وجود نزدیکی آب تا ۱۰ متری انبار نفت نظامیه اهواز، با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون از ورود آب به این انبار جلوگیری شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با وجود ورود سیلاب به نزدیکی شهر اهواز و تلاش‌های کارکنان این شرکت برای جلوگیری از غیرفعال شدن جایگاه‌ها، تاکنون چهار جایگاه در این منطقه دچار آبگرفتگی شده‌اند که همکاران ما در منطقه در تلاش هستند هر چه سریع‌تر این جایگاه‌ها وارد مدار بهره‌برداری شوند.

موسوی‌خواه همچنین از تشکیل کارگروهی تخصصی در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برای بررسی و شناسایی کانون‌های خطر در تاسیسات شرکت ملی پخش خبر داد و افزود: این کارگروه به‌زودی در مناطق سیل‌زده حضور می‌یابد و از نزدیک نسبت به بررسی کانون‌های خطر و شناسایی تاسیسات در معرض آسیب‌ و نیز بررسی تاسیسات آسیب‌دیده اقدام می‌کند.

وی تاکید کرد: بر پایه نتایج بررسی‌ها، تمهیدات لازم برای تاب‌آوری تاسیسات و انبارهای نفت پیش‌بینی و به‌کارگیری می‌شود و نسبت به مقاوم‌سازی این تاسیسات اقدام خواهد شد و افزون بر آن، تجربیات و نتایج به دست آمده از بررسی‌های این کارگروه در اختیار تمامی مناطق سی‌وهفت‌گانه این شرکت قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از ارسال نفت ‌خام به پالایشگاه کرمانشاه از طریق نفت‌کش‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خبر داد و تاکید کرد: تا زمان تعمیر خط لوله نفت‌خام ارسالی به پالایشگاه این عملیات ادامه خواهد یافت.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران به عنوان آخرین زنجیره اکتشاف تا توزیع در صنعت نفت کشور توانسته است با تامین به موقع و مطلوب سوخت موردنیاز هموطنان در مناطق سیل‌زده نقش مهمی در خدمات‌رسانی به مردم ایفا کند؛ ارسال انواع سوخت رایگان به مناطق سیل‌زده، به‌کارگیری حداکثر توان فنی و عملیاتی به منظور جلوگیری از ورود آب و صدمه به تاسیسات از جمله انبارهای نفت و مجاری عرضه، راه‌اندازی سریع جایگاه‌های غیرفعال شده به دلیل آبگرفتگی، ارسال و استقرار جایگاه‌های سیار سوختگیری، توزیع و ذخیره‌سازی سوخت گرمایشی موردنیاز در فروشندگی‌های روستایی، ایجاد کد مشتری ویژه به امدادرسانان، تشکیل کارگروه تخصصی بررسی آسیب‌های احتمالی به ابنیه و تاسیسات، تامین سوخت موکب‌های کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، تشکیل کمیته بحران در نخستین ساعات وقوع سیل و برگزاری حداقل ۱۶ جلسه این ستاد به منظور هماهنگی بین مناطق کانون خطر و مناطق معین، آماده‌باش کامل ستاد و مناطق سی‌وهفت‌گانه در ایام نوروز و پس از آن و نیز کمک‌رسانی‌های عمومی و اجتماعی در احداث سیل‌بندها و ... از جمله اقدام‌های شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای سوخت‌رسانی مطلوب در بحران اخیر بوده است.

جدول میزان سوخت رایگان توزیع شده در مناطق سیل‌زده

شانا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5335

کلیدواژه

سوخت رایگان در مناطق سیل‌زده کشور

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها