نفت / شناسه خبر: 5334 / تاریخ انتشار : 1398/1/20 23:38
|

کشف ۳.۲ میلیارد بشکه ذخایر نفت و گاز در جهان طی سه ماه

اکتشاف جهانی منابع متعارف نفت و گاز در سه ماهه اول سال جاری به ۳.۲ میلیارد بشکه معادل نفتی رسیده است.

نفتی ها /به نقل از اویل پرایس، اکتشاف نفت و گاز در ۲۰۱۹ شروعی طوفانی داشت. طبق اطلاعات ریستاد انرژی، شرکتهای بزرگ نفتی سهم بیشتری در منابع متعارف اکتشاف شده در سه ماهه اول سال جاری داشتند .
اکتشاف های جهانی منابع متعارف در سه ماهه اول سال جاری به ۳.۲ میلیارد بشکه معادل های نفتی رسیده است. بیشتر این اکتشافات در فوریه با ۲.۲ میلیارد بشکه از منابع مختلف ثبت شد که بهترین آغاز از اوت ۲۰۱۵ است .
طیب شریف، تحلیلگر ریستاد انرژی گفت اگر ۲۰۱۹ با همین سرعت پیش برود، منابع اکتشاف شده در سال جدید ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته خواهد بود .
شرکت های بزرگ نفتی هدایت کننده این اکتشاف ها هستند و بیش از ۲.۴ میلیارد بشکه معادل های نفتی را از منابع کشف شده گزارش داده‌اند. ۶ اکتشاف بزرگ توسط این شرکت ها ثبت شده که هر کدام حاوی بیش از ۱۵۰ میلیون بشکه معادل های نفتی هستند و سه تای اول حتی می توانند ۳۰۰ میلیون بشکه داشته باشند.
اکسون موبیل با ۶ اکتشاف دریایی قابل توجه موفق‌ترین شرکت بود و ۳۸ درصد کل اکتشافات را به نام خود ثبت کرد. شرکت‌های بزرگ اروپایی توتال و انی هم اکتشافات بزرگ نفتی در آفریقای جنوبی، بریتانیا، آنگولا و مصر داشتند .
در این بین، اکتشاف گاز در اندونزی توسط شرکت رپسول جایزه اول بزرگترین اکتشاف ساحلی را در سه ماه اول سال جاری گرفت .
از نظر جهانی، با افزایش اکتشاف های جدید هیچ نشانه ای از رکود نیست. انتظار می‌رود ۳۵ چاه دیگر در سال جاری حفاری شوند. سه چاه بزرگ در راه هستند: چاه پروبا توسط شرکت شل با تخمین ۵.۳ میلیارد بشکه معادل های نفتی، چاه ککرای شرکت انی در آب‌های پاکستان با ۱.۵ میلیارد بشکه معادل های نفتی و چاه اتزیل شرکت توتال در مکزیک با ۲.۷ میلیارد بشکه معادل های نفتی .
شریف اظهار داشت اگر اکتشاف این چاه ها موفقیت‌آمیز باشد ، منابع کشف شده در ۲۰۱۹ بیشترین مقدار از زمان رکود سال ۲۰۱۴ خواهند بود .

تسنیم

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5334

کلیدواژه

اکتشاف جهانی منابع متعارف نفت و گاز

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها