نفت / شناسه خبر: 5266 / تاریخ انتشار : 1397/12/28 07:49
|

رسانه‌های جهان از افتتاح فاز جدید پارس جنوبی چه گفتند؟

افتتاح چهار فاز جدید پارس جنوبی توسط روحانی این روزها به خبر داغ رسانه های حوزه نفت و انرژی دنیا تبدیل شده است.

نفتی ها /در روزهایی که تمام دنیا منتظر نشسته‌اند تا اثرات تحریم‌های سخت‌گیرانه آمریکا علیه ایران را ببینند، خبر افتتاح چهار فاز  توسعه میدان گازی می‌تواند به شدت جذاب باشد تا به آن بپردازند و از  تلاش‌های خستگی‌ناپذیر و موفقیت‌آمیز ایران بگویند.

 رویترز با بازتاب خبر افتتاح چهار فاز جدید پارس جنوبی  نوشت: ایران تا مارس سال آینده (اسفند ۹۸) تعداد فازهای مورد بهره وری را به ۲۷ عدد می رساند و گفت ایران با راه اندازی  این فازهای جدید تولید خود  را  از ۲۸۰ میلیون متر مکعب در سال ۹۲ به ۳۶۰ میلیون متر مکعب در روز افزایش داده  و به این ترتیب از میزان تولید قطر عبور کرده است.

 
نیویورک تایمز نیز با اشاره به افزایش تولید گاز ایران متعاقب افتتاح فازهای جدید نوشت: با اضافه شدن تولیدات چهار فاز جدید تولید ایران از قطر بیشتر خواهد شد، دو کشور در حال حاضر از بزرگترین تولیدگنندگان گاز در جهان هستند.
این فازها که همه مراحل طراحی، ساخت و راه اندازی تجهیزات آنها ۱۰۰ درصد ایرانی است، ۲ میلیارد فوت مکعب گاز را از دریا به خشکی منتقل می‌کند.
 
 
 
 
 
رسانه نفتی S&P Global نیز با اشاره به افزایش تولید گاز ایران نوشت: فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی برای تولید روزانه ۵۶ میلیون متر مکعب گاز، ۷۷ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه یک و نیم میلیون تن گاز مایع و یک میلیون تن اتان طراحی و ساخته شده که ارزش محصولات تولیدی این فازها روزانه ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.
 
 
IRANFRONTPAGE نیز در ادامه گزارش خود به این نکته اشاره کرد که :  اجرای این طرح‌ها که با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به کنسرسیوم‌هایی متشکل از پیمانکاران، مشاوران و سازندگان ایرانی واگذار شده، با بهره‌گیری از حداکثر توان و تخصص شرکت‌های داخلی به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
 
 
Oil & Gas نیز تیتر زد، تولید روزانه گاز کشور بزودی به یکهزار میلیون مترمکعب می‌رسد و در  ادامه نوشت :به گفته وزیر نفت ایران  میانگین تولید واقعی سالانه گاز در سال ۹۱ در مجموع ۶۲۲ میلیون مترمکعب و میانگین ۱۰ ماه امسال ۸۴۱ میلیون مترمکعب بود. و با توجه به تقاضا، مجموع تولید گاز کشور در سال ۹۸ به ۸۸۰ میلیون مترمکعب، در سال ۹۹ به ۹۵۰ میلیون مترمکعب در روز خواهد رسید و درنهایت تولید روزانه گاز ایران بزودی به هزار میلیون مترمکعب می‌رسد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
---
 
 
اختصاصی
 
 

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5266

کلیدواژه

افتتاح چهار فاز جدید پارس

زنگنه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها