نفت / شناسه خبر: 5230 / تاریخ انتشار : 1397/12/21 07:59
|

"نفتی‌ها" گزارش می‌دهد:اندر حکایت تنش های شاگردان خاص زنگنه

در شرایطی که وزارت نفت این روزها با بحران‌های عدیده ای دست به گریبان است شایعه ای از اوج گرفتن اختلاف دو تن از یاران نزدیک زنگنه و به زبانی ساده تر شاگردان قدیمی وی خبر می‌دهد.

نفتی ها /در شرایطی که وزارت نفت این روزها با بحران‌های عدیده ای دست به گریبان است شایعه ای از اوج گرفتن اختلاف دو تن از یاران نزدیک زنگنه و به زبانی ساده تر شاگردان قدیمی وی خبر میدهد.

دراین بین بررسی انتصاب‌های اخیر این شاگردان در زیرمجموعه های تحت الامر خود نیز به نوعی این شایعه را به اثبات می‌رساند.

اختلافی که هنوز مشخص نیست ریشه آن از کجاست اما باعث شده تا این روزها هر یک از این شاگردان با انتصابهای لحظه ای و برکناری یاران دیگری در مجموعه خود قدرت نمائی کنند و بازی را به نفع خود به اتمام برسانند.

دراین میان سکوت وزیرنفت در مقابل این نوع عملکردهای لحظه ای و قدرنمائی این شاگردان قدیمی قابل تامل است. چراکه طی هفته های گذشته این دو یار نزدیک زنگنه که بر سمت‌های کلیدی تکیه زده اند همواره سعی بر برکناری یاران دیگری در مجموعه خود داشته اند و دیگری سریعا به دنبال جایگزینی یار خود در سیستم زیرمجموعه خود بوده است.

اوضاع آنچنان میان این دو یار و شاگرد زنگنه بهم ریخته است که اکثر کارشناسان و کارکنان فعال در دو مجموعه تحت مدیریت این دو شاگرد جوان زنگنه به این مساله واقف شده اند و همگان از اختلاف این شاگردان قدیمی و البته سکوت زنگنه در قبال این نوع برخوردهای کودکانه آن‌هم در چنین شرایط بجرانی سخن می‌گویند.

دراین بین هر دو این مدیران بر صندلی‌های حساسی تکیه زده اند که تحریم‌ها روز به روز بر مشکلات آنان می‌افزاید و قطعا تمرکز بر تصمیم‌های استراتژیک جهت بی اثر کردن هر چه بیشتر تحریم‌ها از اهمیت ویژه ای برخورداراست.

با اینجال همچنان کارشناسان نسبت به سکوت زنگنه در قبال تغییرات مدیریتی لحظه ای این دو شاگرد قدیمی ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند تنها در یک صورت این سکوت را می‌توان تعبیر کرد و آن‌هم خارج شدن اوضاع نفت از دست وزیری است که روزی آن را شیخ الوزراء می‌نامیدند!

حکایت شاگردان خاص مهندس زنگنه در وزارت نفت

گزارش های دریافتی از اختلاف اساسی میان ختلان دستیار ویژه وزیر و صادق آبادی معاون وزیر نفت در شرکت پالایش و پخش حکایت دارد. ظاهرا صادق آبادی مدیر منابع انسانی پالایش و پخش را آدم تحت فرمان ختلان می دانسته و همین موضوع باعث می شود وی را از کار برکنار کند. ختلان هم که از این رفتار همکلاس دیروز و رقیب امروز خود ناخرسند شده به دیگر مدیر دست نشانده خود در مدیریت منابع انسانی وزارت نفت دستور می دهد سریعا وی را در یکی از پست های مدیریت منابع انسانی نفت منصوب کند.

اینگونه می شود که در فاصله کوتاهی پس از برکناری حسن فهیمی تبار از شرکت پالایش و پخش فراوردههای نفتی ایران، با حکم آقای مینو معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت، این کارمند رانده شده از پالایش و پخش به عنوان مدیرکل آموزش، برنامه ریزی نیروی انسانی و تحول اداری آن مدیریت منصوب می شود.

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/5230

کلیدواژه

زنگنه

تنش در وزات نفت

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها