نفت / شناسه خبر: 40273 / تاریخ انتشار : 1399/12/13 09:46
|

تعجب مخاطبین "نفتی‌ها" از اختصاص ۴ میلیون تن قیر برای راه های روستایی

رشد قارچ‌گونه شرکت‌های قیرساز در سایه کم‌کاری بهارستانی ها تنها یکی از تبعات اجرای طرح قیر رایگان و اختصاص تنها ۴ میلیون تن قیر برای راه‌های روستایی و حاشیه‌های آن است...

نفتی ها /رشد قارچ‌گونه شرکت‌های قیرساز در سایه کم‌کاری بهارستانی ها تنها یکی از تبعات اجرای  طرح قیر رایگان و اختصاص تنها  ۴ میلیون تن قیر برای راه‌های روستایی و حاشیه‌های آن است؛ در واقع  بررسی عملکرد تنها یک هفته گذشته مجلس در خصوص صنعت قیر و دامن زدن به ایجاد فساد بیشتر در این عرصه این نگرانی را ایجاد کرده که برخی از دست‌های پشت پرده در تلاش برای تامین بودجه غیرشفاف انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ باشند!

در همین راستا پایگاه تحلیلی خبری "نفتی‌ها" در نظرسنجی هفته گذشته خود از  مخاطبینش خواسته بود تا بگویید آیا با با اصلاح طرح اختصاص قیر رایگان به راه‌های روستایی موافق بودند یا خیر.

که در این میان ۷۱ درصد از  شرکت کنندگان از عدم رضایتشان درباره اختصاص ۴ میلیون تن قیر برای راه‌های روستایی گفتند و این تصمیم را غیرکارشناسی و غیر حرفه‌ای دانستند.

 

در واقع نگاهی به تصمیمات اخیر  بهارستانی‌ها در خصوص صنعت قیر بسیاری از کارشناسان را به این امر متقاعد کرده که نمایندگان این دور مجلس علاقه ای ویژه و خاص به صنعت قیر و ویرانی این صنعت دارند. چراکه در یک اقدام نیاز ۱۰۰ هزار تنی راه های روستائی بنابر محاسبات صورت گرفته با مبنای اظهارات مسوولان راهداری کشور را ۴ میلیون تن در نظر می‌گیرند و رانتی بزرگ دراین صنعت را رقم می‌زنند و ازسویی دیگر با در نظر گرفتن مالیات بردرآمد این صنعت بر طبل قاچاق آن می‌کوبند!

هر چند که می‌توان این نگاه را کمی بدبینانه استنباط نمود اما به هرحال تحرکات این روزهای مجلس تعبیری دیگر به جای نمی‌گذارد. شاید باید براین اساس از نهادهای نظارتی خواست تا با دقت بیشتری به عملکرد مجلس و تصمیم گیران پشت پرده آن بنگرند و سعی شود تا از هزینه های پنهانی و غیرشفاف در انتخابات ۱۴۰۰ آنهم در شرایط سخت اقتصاد امروز جلوگیری شود.

شما مخاطبین عزیز "نفتی‌ها" همچنان می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/40273

کلیدواژه

طرح قیر رایگان

راه‌های روستایی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها