نفت / شناسه خبر: 38864 / تاریخ انتشار : 1399/5/15 08:38
|

صدای کارگران فاز ٦،٧و٨پارس جنوبی در آمد/اورهال به چه قیمتی؟

نباید این نکته را هم فراموش کرد که مبارزه با کرونا در بسیاری از محیط‌های کاری مانند عسلویه تنها با رعایت بهداشت از سوی کارگران حل نخواهد شد و نیاز مبرم به توجه مسئولان دارد.

نفتی ها /با شروع فصل تابستان و کاهش مصرف گاز در کشور، پالایشگاه‌های پارس جنوبی نیز هر ساله تعمیرات اساسی یا به اصطلاح خودشان "اورهال" را به اجرا درمی‌آورند.

این مسئله اما این روزها و با شروع موج جدید کرونا در جنوب کشور نگرانی بسیاری از کارگران نفتی مشغول در این فازهای پارس جنوبی را برانگیخته است.

این کارگران طی تماسی که با "نفتی‌ها" داشتند، از آغاز اروهال در فازهای ۶،۷،۸ پارس جنوبی طی روزهای اخیر و نگرانی و سختی کارشان در این روزهای گرم سال که با ترس از  کرونا هم دو چندان شده است گفته‌اند.

در همین راستا طی تماسی که خبرنگار نفتی‌ها با نوروزی، رئیس روابط عمومی مجتمع گازی پارس جنوبی داشت پیگیر این موضوع شد.

نوروزی عنوان کرد: هر ساله هر پالایشگاهی در هر جای جهان در فصول گرم سال مجبور به انجام یک سری تعمیرات اساسی در جهت افزایش بهره وری و امنیت کاری است، که این تعمیرات عملا در زمستان به علت افزایش مصرف گاز امکان پذیر نیست . مجتمع پارس جنوبی هم هر ساله با گرم شدن هوا شروع به برنامه ریزی برای اوهال فازهای محتلف داشته است و امسال نیز علی رغم وجود بیماری کرونا ما مجبور به انجام این اورهال‌ها بودیم، اما نکته ای که در این میان بسیار حائز اهمیت است این است که تمام این تعمیرات ، با رعایت دقیق و مستمر پروتکل‌های ایمنی و بهداشتی ابلاغ‌شده از سوی واحد بهداشت، ایمنی و محیط زیست (اچ‌اس‌یی) پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، مطابق گذشته ازسر گرفته می‌شودانجام شده است.

این مقام مسئول اما در ادامه ضمن شنیدن ابراز نگرانی کارگران تاکید کرد که تمام سعی مجتمع و بخش HSE این بوده که تمام این عملیات ها با کمترین میزان نیروها انجام شود گفت: از آنجایی که انجام این تعمیرات در مجتمع ضروری است،  تمام تلاش ما بر این بوده که تمام کارگران روزانه سنجش شوند و با دقت بیشترو رعایت اصول ایمنی پروژه ها را به انجام برسانیم و تمام پروتکل ها در تمام فازهای رعایت می‌شود .

در پایان اما باید گفت، بدلیل مشترک بودن میدان گازی پارس جنوبی با کشور قطر رسیدگی به فازها و افزایش بهره‌وری درآنها بسیار حائز اهمیت است اما نباید این نکته را هم فراموش کرد که مبارزه با کرونا در بسیاری از محیط‌های کاری مانند عسلویه تنها با رعایت بهداشت از سوی کارگران حل نخواهد شد و نیاز مبرم به توجه مسئولان دارد.

و همانطوری که یکی از  نمایندگان مجلس اخیراً از  مسئولان خواسته بود  تا از همه ظرفیت‌های قانونی استفاده کنند و با تعطیلی پروژه‌های غیر فوری، از حضور کارگران غیرضروری در پروژه‌ها پیشگیری کرده و امکانات بهداشتی و پیشگیری را در اختیار آنان قرار دهند باید به این موضوع هم توجه کرد که الوده شدن کارگران، میتواند مردم محلی را نیز آلوده کند.

پست الکترونیکی نفتی‌ها به نشانی naftiha.ir@gmail.com برای دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات شما به عنوان پل ارتباطی این پایگاه خبری – تحلیلی با شما مخاطبان عزیز، در دسترس قرار دارد که شما مخاطبین عزیز نفتی ها می‌توانید از این طریق با ما در ارتباط باشید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/38864

کلیدواژه

کرونا

فاز ٦،٧و٨پارس جنوبي

اورهال

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها