نفت / شناسه خبر: 28360 / تاریخ انتشار : 1399/2/24 08:07
|

مخاطبین نفتی‌ها: هیچکدام ازمدیران عامل هلدینگ های فعال در حوزه نفت و پتروشیمی موفق عمل نکردند

اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چرا از نگاه مخاطبین نفتی‌ها که اکثرا جزو کارشناسان و صاحب نظران این حوزه هستند هیچ کدام از این مدیران عملکرد رضایت بخشی نداشته‌اند؟

نفتی ها /پایگاه تحلیلی خبری "نفتی‌ها" در نظرسنجی هفته گذشته خود از مخاطبینش خواسته بود تا  از میان چند مدیر حوزه نفت و پتروشیمی موفق‌ترین مدیرعامل را که عملکرد بهتری در سال گدشته داشته را انتخاب کنند، در میان اسامی این چند مدیرعامل هلدینگ های بزرگ صنعت نفت و پتروشیمی اما یک گزینه هیچکدام نیز وجود داشت که در پایان همین گزینه با اختصاص ۵۱ درصد از آرای شرکت‌کنندگان بیشترین رای را به خود اختصاص داد.

 

اما سوالی که در این میان مطرح می‌شود این است که چرا از  نگاه مخاطبین نفتی‌ها که اکثرا جزو کارشناسان و صاحب نظران این حوزه هستند هیچ کدام از  این مدیران عملکرد رضایت بخشی نداشته‌اند؟
اولین دلیلی که بعد از  دیدن نتیجه این نظرسنحی به ذهن می‌رسد این است که این هلدینگ ها عملکرد موفقی نداشته اند که باعث جلب رضایت از  مدیرانشان شوند اما چرا؟
به نظر می‌رسد یکی از مهمترین دلایل این ضعف‌های مدیریتی نداشتن تخصص کافی مدیران مربوطه باشد؛ عدم تخصص گرایی پاشنه آشیل بسیاری از واحدهای تولیدی  است که فقدان این امر میتواند مانع پیشرفت صحیح یک مجموعه شود .
در واقع اگر مدیری خاک حوره انرژی را خورده باشد، مجوعه خود را به راحتی  به سمت و سوی داشتن یک برنامه مدون و کارآمد، شفافیت عملکرد، کاهش هزینه‌ها و ارتقاء کارائی سوق خواهد داد.
از  سویی دیگر نبود برنامه ریزی صحیح در مدیریت یک مجموعه هر چند سو‌د آور می‌تواند سبب پس رفت آن مجموعه شود، در این زمینه هم بسیاری از  کارشناسان بر این باورند که برنامه ریزی‌های صورت گرفته در حوزه انرژی ما مربوط به دوران قبل از تحریم است و با اعمال تحریم‌های شدید انرژی از  سوی آمریکا ما متوجه هیچ استراتژی جدیدی از سوی مدیران مربوطه نبوده ایم .
از ابتدای تحریم های همه جانبه غرب در چندسال اخیر برخی کارشناسان مشکل اصلی را مدیریت و سپس تحریم عنوان می کنند.
در پایان باید گفت تنها دلیل این نظرسنجی شنیدن صدای امید است مخاطبین و آگاهی از  وضعیت موجود در این حوزه از نگاه عموم است، امید است که با بکارگیری مدیران شایسته و توانا و نقد‌پذیر و مشورت‌پذیر، در جهت رفع این چالش‌ها حرکت  شود.
مخاطبین عزیز "نفتی‌ها" این نظر سنجی همچنان برقرار است و می‌توانید برای شرکت در این نظرسنجی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/28360

کلیدواژه

حوزه نفت،پتروشیمی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها