نفت / شناسه خبر: 26596 / تاریخ انتشار : 1398/6/30 08:01
|

نقشه ختلان برای نیروهای رسمی هلدینگ خلیج فارس واقعیت دارد؟

در آستانه برگزاری مجمع هلدینگ خلیج فارس گلایه ها در خصوص عملکرد این شرکت افزایش یافته است. اگرچه تصمیم‌ها بر ثبات مدیریتی تیم مدیریتی این شرکت گرفته شده اما بسیاری از کارشناسان نسبت به آینده این ...

نفتی ها /در آستانه برگزاری مجمع هلدینگ خلیج فارس گلایه ها در خصوص عملکرد این شرکت افزایش یافته است. اگرچه تصمیم‌ها بر ثبات مدیریتی تیم مدیریتی این شرکت گرفته شده اما بسیاری از کارشناسان نسبت به آینده این هلدینگ ابراز نگرانی می‌کنند و معتقدند حیاط خلوت زنگنه در حال شگل گیری کامل است.
آنطور که کارشناسان ابراز نگرانی می‌کنند: ظاهرا مسئولین این شرکت طی هماهنگی و توافق محرمانه با زنگنه و برنامه ریزی انجام شده در نظر دارند پس از برگزاری مجمع عمومی این شرکت و تعیین اعضای جدید هیات مدیره طی یک برنامه با ارائه چند گزینه پیشنهادی برخی از نیروهای رسمی شاغل در ستاد هلدینگ خلیج فارس را از سیستم این مجموعه خارج کنند.
این اقدام در حالی از سوی تیم مدیریتی هلدینگ خلیج فارس از سوی کارشناسان پیش بینی می‌شود که طی یک سال و نیم گذشته به اذعان بسیاری از کارشناسان، پس از روی کار آمدن مدیرعامل جدید تلاش آنها برکناری و منزوی کردن نیروهای رسمی بویژه مدیران و کارشناسان زبده و با تجربه این شرکت بوده است. به گونه ای که در حال حاضر چهار تن از مدیران عامل برکنار شده بیش از یک سال است در یکی از اتاق‌های ساختمان هلدینگ بلاتکلیف و بیکار می‌باشند.
این درحالی است که کارشناسان تاکید دارند انجام چنین اقدام احتمالی به ویژه در شرایط فعلی بین المللی می‌تواند مشکلات پیش بینی نشده متعددی را در کل مجموعه پتروشیمی مخصوصا مجتمع‌های تولیدی به همراه داشته باشد.
به اذعان کارشناسان مخاطب مستقیم این گزارش، سازمان ها و مراکز امنیتی و قضایی هستند تا با آینده نگری و ارزیابی عواقب احتمالی چنین اقدام ناصوابی موضوع را به طور جدی پیگیری نموده و صحت و سقم آن را دقیقا روشن نموده آن شرکت را ملزم نمایند در این رابطه صراحتا اعلام نظر نمایند.
بنابر اعتقاد برخی از کارشناسان، زنگنه از زمان حضور در دولت روحانی تلاش داشته هلدینگ خلیج فارس را خصوصی و به مثابه حیاط خلوت خود داشته باشد و برای پیشگیری از عواقب انجام این کار اجرای چنین برنامه ای را به دستیار خود و عضو هیات مدیره هلدینگ واگذار کرده است. با اینحال باید دید ختلان و تیم مدیریت کاملا تابع وی در هلدینگ خلیج فارس می‌توانند چنین تصمیم احتمالی را اجرایی کنند؟
 

اختصاصی

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/26596

کلیدواژه

آیدین ختلان

هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها