نفت / شناسه خبر: 16043 / تاریخ انتشار : 1398/4/19 15:47
|

میزان صادرات نفت ایران اطلاعات جنگی محسوب می‌شود

وزیر نفت گفت: هیچ دیدار خصوصی با وزیر نفت عربستان نداشتم و فقط احوال‌پرسی کردیم و اما حدود ۷، ۸ ساعت در جلسه اوپک با هم دعوا کردیم.

نفتی ها /بیژن نامدار زنگنه در حاشیه نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص اعلام اطلاعات فروش نفت ایران در رسانه ملی اظهار داشت: پیش‌تر هم گفتم با چه نیتی برخی اطلاعات داده می‌شود. البته اطلاعات درست نیست و اینکه بازنشر می‌شود هم کار خوبی نیست.

وی ادامه داد: اطلاعات مربوط به صادرات نفت با توجه به اینکه در جنگ هستیم، اطلاعات جنگی محسوب می‌شود و هرکس می‌خواهد آن را منتشر کند باید با هماهنگی باشد؛ چراکه به منافع ملی آسیب می‌زند.

وزیر نفت همچنین در خصوص روند گازرسانی‌های روستایی در کشور گفت: امروز تنها حدود ۸ تا ۹ روستا را گازرسانی می‌کنیم و عملاً کار به پایان رسیده است. در چند استان صد در صد روستا را گازرسانی کرده‌ایم. چند استان کمی عقب‌تر هستند که ما همت‌مان را برای آنها گذاشته‌ایم که شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، کرمانشاه و آذربایجان غربی است. در حال حاضر جمعیت تحت پوشش گازرسانی روستایی نزدیک ۸۵ درصد و گازرسانی کل کشور نیز ۹۳ تا ۹۴ درصد است.

وی در پایان در خصوص دیدار با وزیر نفت عربستان در اجلاس اوپک خاطرنشان کرد: دیدار خصوصی نداشتیم و در حد احوالپرسی بود اما در داخل جلسه ۷ تا ۸ ساعت با هم دعوا کردیم.

مهر

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16043

کلیدواژه

زنگنه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها