نفت / شناسه خبر: 16035 / تاریخ انتشار : 1398/4/19 08:00
|

مخاطبین نفتی‌ها : زنجانی مقصر حاشیه‌های زنگنه نیست

این روزها زنگنه بابک زنجانی را مقصر اصلی تمام هجمه‌هایی می‌داند که علیه وزرات نفت ایجاد شده است، همین موضوع بهانه ای شد برای نفتی‌ها تا در نظر سنجی این هفته خود به بررسی این دست‌آویز زنگنه بپردازد.

نفتی ها /درست در برهه‌ای که کشور بیش از سایر روزها به هم‌فکری و تلاش بیشتر نیاز دارد، پیکان تیز انتقاد رسانه‌ها، به سمته وزیر نفت و وزارتخانه‌اش نشانه رفته است، زنگنه اما بابک زنجانی را مقصر این وضعیت می‌داند!
با این که فشارها بر بیژن زنگنه تازگی ندارد، اما چند ماهی است که شدت بیشتری گرفته و طیف مخالف تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا بتوانند به هر طریقی که شده انتقاداتشان را به گوش این وزیر کهنه کار که از  قضا توجه چندانی هم به پیشنهادات بقیه ندارد برسانند.
از سویی دیگر وزارت نفت برای فرار از پاسخگویی و روشنگری درباره تبعات تصمیمات وزیر نفت، اما سعی دارد برای هر انتقادی هزینه‌تراشی کند و به آن برچسب کاسب تحریم و مهره زنجانی بزند.
گویی زنگنه همه منتقدان را به چشم دشمن نگاه می‌کند و مسبب این هجمه ها را شخص ب.ز یا همان بابک زنجانی در بند می‌داند که به عقیده اش کمر به عزلش بسته.
در همین راستا سایت تحلیلی خبری نفتی ها در نظرسنجی هفته گذشته خود از  مخاطبینش خواسته بود تا نظر خود را در باره این موضوع اعلام کنند.
نقتی ها از  مخاطبینش پرسیده بود که آیا با نظر وزیر نفت درمورد نقش بابک زنجانی در  اقدام علیه وی و وزرات نفت موافق هستند یا خیر؟

 


اما جواب هم بسیار قاطع و جالب بود، به گونه ای که نزدیک به ۹۰ درصد مخاطبین متفق‌القول بودند که زنجانی هیچ تاثیری در این انتقادات نداشته و ندارد .
همانطور که در هفته‌های گذشته برخی از نمایندگان مجلس انتقاداتی از نحوه عملکرد وزارت نفت در خصوص مقابله با تحریم‌ها و همچنین وجود برخی تخلفات مالی در این وزارتخانه مطرح کرده بودند.
در پایان باید گفت: با اینکه نباید این نکته را فراموش کرد که برای  انتقاد میتوان روش‌های مسالمت آمیزتری هم انتخاب کرد تا بار روانی اخبار و شایعات بیش از  بیش مردم نگران از روزهای تحریم را مشوش تر نکند؛
اما چه بهتر می‌شد اگر فرهنگ انتقادپذیری فدری جدی‌تر گرفته می‌شد و این موضوع جا می‌افتاد که هر انتقاد و هر منتقدی صرفاً بدخواه یک سیستم نیست.
 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16035

کلیدواژه

بابک زنجانی‌

زنگنه

بابک زنجانی

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها