نفت / شناسه خبر: 16028 / تاریخ انتشار : 1398/4/18 16:42
|

کاهش قیمت نفت در پی بروز نشانه‌های نگران‌کننده

قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی تحت تأثیر نگرانی‌ها نسبت به چشم‌انداز تقاضا برای نفت به دلیل تداوم اختلافات تجاری جهانی، کاهش پیدا کرد.

نفتی ها /بهای معاملات آتی نفت برنت ۲۱ سنت یا ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد و به ۶۳ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت روز دوشنبه ۱۲ سنت کاهش داشت.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۵ سنت یا ۰.۴ درصد کاهش، به ۵۷ دلار و ۴۱ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا روز گذشته ۱۵ سنت افزایش داشت.

قیمت‌های نفت از نگرانی‌های مداوم نسبت به احتمال ضعیف شدن تقاضا به دلیل جنگ تجاری آمریکا و چین تحت فشارهای کاهشی قرار گرفته‌اند. جنگ تجاری وارد دومین سال خود شده و به چشم‌انداز رشد اقتصاد جهانی که روی رشد تقاضا برای نفت تأثیر می‌گذارد، آسیب زده است. این کشورها بزرگترین مصرف کنندگان نفت جهان هستند.

آماری که روز سه‌شنبه از سوی دولت ژاپن منتشر شد نشان داد: دستمزدهای واقعی در این کشور برای پنجمین ماه متوالی کاهش پیدا کرده است. همچنین سفارش‌های ماشین‌آلات بیشترین کاهش را در هشت ماه اخیر داشت که نشان می‌دهد تنش‌های تجاری جهانی به سرمایه گذاری شرکت‌ها لطمه زده است. این کشور چهارمین مصرف کننده بزرگ نفت خام در جهان است.

استفن اینس از شرکت ونگارد مارکت در این باره گفت: چشم‌انداز اقتصاد جهانی ضعیف‌تر قیمت‌های نفت را تحت فشار نزولی قرار داده است، اما تنش‌ها در خاورمیانه ذهن بازار را نسبت به احتمال ریسک عرضه نگران نگه داشته است و از قیمت‌های نفت در میان مدت پشتیبانی می‌کند.

بر اساس نظرسنجی رویترز از تحلیلگران، آمار صنعتی و رسمی که روز سه‌شنبه و چهارشنبه منتشر می‌شوند، احتمالاً نشان خواهند داد ذخایر نفت آمریکا برای چهارمین هفته متوالی کاهش پیدا کرده و سطح آن ۳.۶ میلیون بشکه پایین آمده است.

ایسنا

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/16028

کلیدواژه

قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها