نفت / شناسه خبر: 15821 / تاریخ انتشار : 1398/3/26 06:23
|

در پتروشیمی بوعلی سینا چه می‌گذرد؟/ مدیریت لاکچری مد شد؟

ظاهراً شرکت های زیرمجموعه نفت هرگز دستوالعمل های صادره از سوی زنگنه را جدی نگرفته و در مسیر تجمل گرایی به رقابتی نانوشته مشغول شده اند.

نفتی ها /ظاهرا شرکت های زیرمجموعه نفت هرگز دستوالعمل های صادره از سوی زنگنه را جدی نگرفته و در مسیر تجمل گرایی به رقابتی نانوشته مشغول شده اند. بعد از اولین دستورالعمل صرفه جویی وزارت نفت، اوایل سال ۹۸ بود که وزیر نفت مجددا بر لزوم رعایت دقیق مباحث صرفه جوئی در ادارات تاکید کرد. حالا اما بنابر اظهارات کارشناسان از پتروشیمی بوعلی سینا خبر می‌رسد مدیرعامل تازه منصوب شده این شرکت چندان پایبند دستورالعمل‌های صرفه جوئی از سوی مسوولان بالادست بالاخص در دفاتر خود در ماهشهر و تهران نیست.
این درحالی است که به اذعان کارشناسان، پتروشیمی بوعلی سینا مانند یک زخم کهنه در دل صنعت پتروشیمی کشور است که حادثه آتش سوزی چند سال قبل آن تبعات منفی زیادی برای هلدینگ خلیج فارس به همراه داشت. پس از برکناری مدیرعامل وقت این مجتمع انتصاب مهندس قارونی که از مدیران خوشنام آن شرکت بود تحرک ویژه ای در جهت بازسازی بخش های آسیب دیده این مجتمع را به همراه داشت و با از سر گیری مجدد تولید توانست به سودآوری مطلوبی برسد. اما در نهایت با آمدن مدیرعامل جدید هلدینگ خلیج فارس و تغییر نگاه مدیریتی وی نسبت به انتصاب‌ها احمدزاده مدیرعامل پتروشیمی خوزستان به این مجتمع آمده و قارونی به یکی از واحدهای زیرمجموعه پتروشیمی بندرامام (فراورش) رفت.
در این بین برخی کارشناسان احمدزاده را سوگلی مدیران محبوب ربیعی در هلدینگ خلیج فارس می‌دانند. تا جاییکه برخی از کارشناسان اعتقاد دارند:"شاید همین عامل سبب شده تا احمدزاده پس از حضور در پتروشیمی بوعلی سینا به سرعت و با خیالی راحت به لوکس ساختن دفتر مدیرعامل از تعویض کامل مبلمان، ایجاد آبدارخانه اختصاصی مدیرعامل تا تعویض تمام لوازمی پرداخته و سقف های کاذب کل ساختمان های‌مجتمع که واقعا نیازی به تعویض نداشتند را تغییر دهد و همه اینها علیرغم دستور وزیر و ابلاغیه مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس بوده است."
گزارش‌های دریافتی همچنین حکایت از آن دارد که احمدزاده علاوه بر اینکه بخش عمده ای از خدمات و تسهیلات مربوط به کارکنان را قطع کرده در اقدام دیگری قرارداد شیرین سازی این مجتمع که تنها ۶ ماه به پایان زمان برنامه ریزی شده برای پایان کار آن از سوی پیمانکار و تحویل به مدیریت مجتمع باقی مانده بود را از یپمانکار گرفته، نفرات شاغل در این پروژه را اخراج یا جابجا نموده و پروژه را به شرکت مدیریت توسعه به عنوان پیمانکار جدید در حالی واگذار کرده که به اذعان برخی از کارشناسان،قیمت قرارداد جدید بالاتر و زمان پایان کار و تحویل حداقل به دو برابر زمان قبلی افزایش یافته است.
آنطور که برخی از کارشناسان می‌گویند:در حال حاضر به دلیل عدم رضایت از عملکرد مدیریتی احمد زاده برخی از نیروهای باسابقه و باتجربه این شرکت به دنبال کاریابی در دیگر شرکت‌ها بوده و داوطلب انتقال می‌باشند.

اختصاصی

 

لینک کوتاه

http://naftiha.ir/15821

کلیدواژه

پتروشیمی بوعلی سینا

هلدینگ خلیج فارس

اخبار مرتبط

ارسال نظرات

captcha
آخبرین اخبار
پربیننده ترین ها